Domov Novinky Asensio je dravá šelma, ktorá začína otvárať oči

Asensio je dravá šelma, ktorá začína otvárať oči

Autor: Dávid
4 komentáre

Kolísavé prejavy, hattricky i niekoľkozápasové neutíchajúce gólové suchoty, trofeje i zranenia. Všetky tieto pozitívne i negatívne etapy podčiarkuje v drese Realu Madrid jediné meno, a to Marco Asensio. Prelom roka a črtajúce sa problémy okolo ostatných členov zostavy otvárajú jednoduchú otázku, na ktorú však fanúšikovia Realu Madrid nenašli odpoveď dlhých šesť rokov. Obráti sa krivka formy dlhodobo smerom nahor ?

Prichádza tlačová konferencia pred zápasom 5. kola La Ligy. Média prichádzajú s čoraz hlasnejšími šumami zo šatne Los Blancos, že situácia okolo Marca Asensia sa rapídne zhoršuje. 71. súťažných minút z 360 možných nie je porcia, s ktorou by hráč dokázal napredovať.

V dobrej forme sa prezentuje Bale a tréner uprednostňuje i Belgičana Hazarda. Ancelotti sa na adresu španielskeho hráča snaží novinárom odpovedať diplomaticky a vysvetľuje, že s každým hráčom sa snaží náležite komunikovať každé rozhodnutie.

5. kolo odvára prvýkrát dvere do zostavy, možno aj po tlaku okolia, Asensiovi. Śtart v strede zálohy v systéme 4-3-3 prináša želané ovocie a prekvapuje i samotného trénera Bieleho Baletu. 3 góly a hravý Aseniso, ktorého futbal baví. Nie jeden neveriaci a Asensia utracovaný fanúšik začína o svojich vyjadreniach pochybovať a jednoducho uznáva kvalitný výkon nášho hráča.

Budovanie dôverného vzťahu medzi trénerom a Asensiom pokračovalo i ďalším zápasom. Žltá ponorka z Villarrealu bola skúškou nervov, ktorá preverila nie len Asensia ale i mužstvo ako celok. Bezgólová remíza však neumožnila bodovať žiadnemu z hráčov.

Po „jemnučkom“ zranení sa začína zdať, že Asensiovi začalo madridské slnko svietiť správnym smerom. Žalostné výkony a následné zranenia Balea, či Hazarda prakticky umožňujú trénerovi uvažovať o Asensiovi opäť v staro-nových intenciách. Po mladučkom Rodrygovi a striedaní Lucasa skôr za obrancu znamená, že súhrn skúseností na pravom krídle s pomernou kvalitou vie zaručiť opäť iba španiel Marco Asensio.

Podporu tohto názoru potvrdzuje i skutočnosť, že Marco Asensio sa následne stal ligovou voľbou číslo 1. v piatich zo šiestich zápasov. Pričom i v spomínanom šiestom zápase odohral pre skoré zranenie svojho spoluhráča Rodryga až 73. minút. V tomto kontexte sa zároveň dostávame ku konceptu spiacej šelmy z centra hlavného mesta.

Marco Asensio si v spomínaných zápasoch pripísal iba jedinú asistenciu. Fanúšikovi „štatistovi“ sa takéto niečo v porovnaní s ostatnými členmi útoku logicky bude máliť. Asensia, ale nemôžeme označiť za tápajúci článok zostavy práve naopak. Začína sa zdať, že s pribúdajúcimi minútami hráč naberá na potrebnom sebavedomí, v koncovke dokáže byť razantný a pomerne nebezpečnejší, než možno jeho góloví kolegovia.

Technická vybavenosť je ďalším prvkom hráča, ktorá pri súčasnom koncepte zohráva podstatnú úlohu. Rýchla kombinácia veľkého počtu prihrávok na malej ploche, či spracovanie prihrávky prvým dotykom na väčšiu vzdialenosť sú atribútmi, ktoré majú Španieli v DNA a inak to nie je ani u Asensia.

Asensio nám preto súčasne pripadá iba ako článok útoku, humorne pomenovaný – „najmenej šťastný“. Chýbajúce asistencie, či góly neodráža herný prejav a ak sa podarí hráčovi udržať nastolené tempo, veríme že prídu i tie. Aby sme to v závere zhrnuli, zastávame názor, že spomínaná krivka znázorňujúca formu hráča pomaly naberá smer nahor a prípadný návrat Hazarda či Balea neohrozí harmonické vzájomné suplovanie dobre hrajúceho Asensia a Rodryga, ktorí právom zastávajú prednostné miesto v zostave.

zdroj: halamadrid.sk, flashscore.sk

 

 

 

Subscribe
Notify of
4 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

4
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x