Domov Zápasové spravodajstvo Asensio čoraz bližšie k zotrvaniu v klube

Asensio čoraz bližšie k zotrvaniu v klube

Snom Marca Asensia je pokračovať v kariére v Reale Madrid. Španiel sa chce cítiť ako dôležitá postava v tíme a napriek ponukám z viacerých európskych klubov je jeho prioritou v najbližších rokoch pokračovať na Santiago Bernabéu.

Autor: Marek
0 komentár

Útočník bol v lete na odchode, ale dokázal svoju situáciu zmeniť. Marco Asensio je jedným zo siedmich hráčov, ktorým na konci aktuálnej sezóny vyprší zmluva.

V tejto chvíli je isté len to, že Mariano Díaz nebude po 30. júni pokračovať v kariére v Reale Madrid. Zvyšných šesť sa pomaly pripravuje na rozhovory s klubom, aby sa mohli definitívne rozhodnúť.

Niektorí z nich sa v posledných týždňoch ukázali v dobrom svetle a pomohli tímu v stretnutiach proti Villarrealu, Atléticu či Atléticu.

Čo sa týka Španiela, situácia je jasná – útočník chce zostať na Santiago Bernabéu a pokračovať v hraní za klub, ktorý bol jeho snom od detstva. Marco sa od začiatku svojho dobrodružstva v Reale cítil ako Madridčan a na tom sa nič nemení.

V posledných mesiacoch prežil veľa ťažkých chvíľ, ale vďaka dobrým výkonom na ihrisku sa čoraz viac snaží o získanie novej zmluvy a miesta v tíme na ďalšie roky. Jeho ratingy stúpajú a čoraz častejšie sa objavuje v najdôležitejších zápasoch.

Ponuka klubu

Klub už Marcovi ponúkol predĺženie zmluvy. Španiel má na stole novú zmluvu, ale ponuka vedenia nie je jediná, ktorú dostal. Mnohé špičkové európske kluby by chceli mať 27-ročného hráča vo svojich radoch.

Jeho agent Jorge Mendes si vypočuje všetky návrhy, ale je si vedomý, že prioritou hráča je zostať v klube zo španielskej metropoly.

Celá záležitosť by sa mala vyriešiť v priebehu nasledujúcich dvoch alebo troch mesiacov. Asensio si uvedomuje svoje postavenie a chce sa cítiť ako dôležitá postava v tíme, ktorý vedie Carlo Ancelotti.

Peniaze sú pre Španiela druhoradou záležitosťou a na stretnutí s jeho zástupcami by mohlo ísť len o hráčovu úlohu v tíme, nie o jeho plat alebo dĺžku zmluvy. Marco sa chce cítiť pohodlne predovšetkým zo športového hľadiska.

Dôvera u Ancelottiho

Ešte prednedávnom bolo predĺženie zmluvy s 27-ročným hráčom nepravdepodobné, ale tvrdo pracoval a dokázal svoju situáciu zmeniť. Na začiatku sezóny nemal Carlettovu dôveru, ale teraz ho Talian čoraz častejšie posiela do boja v kľúčových momentoch.

Asensio zaznamenal veľmi dobrý vstup do pohárovej konfrontácie s Villarrealom, čoho výsledkom bolo, že sa objavil v základnej zostave proti Atléticu.

V tejto chvíli má Španiel na konte 12 vystúpení v La Lige, ale na ihrisko sa dostal od prvej minúty len trikrát. Celkovo odohral 319 minút, strelil jeden gól a zaznamenal tri asistencie.

V Kráľovskom pohári nastúpil vo všetkých troch zápasoch, v ktorých odohral 160 minút. K tomu pridal šesť vystúpení v Lige majstrov (štyrikrát nastúpil z lavičky) a dve v španielskom Superpohári.

Asensio nehrá toľko, koľko by chcel, ale stále oveľa viac, než sa dalo očakávať v lete, keď bol prakticky na odchode. Teraz je jeho situácia úplne iná a Ancelotti mu pomaly otvára dvere do Realu Madrid. Napriek ťažkým chvíľam sa Marco nevzdal a teraz chce urobiť ďalší krok vpred.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x