Domov Novinky Asensio a jeho spoluhráči vyjadrili podporu Mise Rodríguezovej

Asensio a jeho spoluhráči vyjadrili podporu Mise Rodríguezovej

Autor: Jana Comová
1587 videní

María Isabel Rodríguez, brankárka ženského tímu Los Blancos známejšia pod menom Misa, sa na sociálnych sieťach stretla s mizogýnnymi urážkami. Marco Asensio trefne reagoval na tieto neúctivé komentáre.

Španielska brankárka si v utorok večer vychutnala víťazstvo svojho klubu v Lige majstrov nad Liverpoolom a na sociálnych sieťach zverejnila fotky seba a Marca Asensia. Na dvoch odlišných fotografiách boli zachytení pri tom, ako oslavujú držiac sa za dres s popisom: „Misma pasión.“ („Rovnaká vášeň.“)

Bohužiaľ, príspevok na Twitteri nezotrval dlho. Brankárka príspevok vymazala ihneď po tom, čo ju zasiahli početné sexistické a explicitné urážky týkajúce sa prevažne jej pohlavia. Sme síce v 21. storočí, no ženy futbalistky sú akosi stále vystavované starým stereotypom a podobným nechutným narážkam.

Asensio podporil kolegyňu z Realu Madrid

Keď sa Marco Asensio dozvedel o tom, čo sa stalo, prejavil brankárke svoju podporu a zároveň zosmiešnil všetkých diskutujúcich za ich malomyseľnosť. „Rovnaká vášeň. Nech ti nič a nikto nebráni v tom, aby si hovorila, čo si myslíš,“ napísal na svoju časovú os s rovnakými dvoma fotografiami.

Podporilo ich a zároveň im odpovedalo niekoľko ďalších hráčov, vrátane Viníciusa, Marcela či Lucasa Vázqueza. Od toho momentu sa pripojili aj ostatní hráči z klubov La Ligy, dokonca aj zo vzdialenejších krajín, a zaplavili príspevkami svoje sociálne siete.

Misa momentálne trénuje s národným tímom v Marbelle, kde si Španielky zahrajú dva priateľské zápasy proti Holandsku a Mexiku. Určite ju trochu upokojilo, keď v trendoch zahliadla hashtag #mismapasion.

Zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x