Domov Prestupy AS: Real má jasnú cestu k podpísaniu Mbappého

AS: Real má jasnú cestu k podpísaniu Mbappého

Madridský denník uvádza, že PSG nemieni hráčovi ponúknuť novú zmluvu, no dúfa, že aktivuje klauzulu, ktorá mu umožní predĺžiť súčasnú zmluvu o ďalší rok.

Autor: Marek
1 komentár

Real Madrid bude mať jasnú cestu k podpisu Kyliana Mbappého, ak to uzná za vhodné, keď mu 30. júna vyprší zmluva. Ako sa denník AS dozvedel zo spoľahlivých zdrojov, PSG momentálne vylučuje možnosť ponúknuť hráčovi novú zmluvu.

Parížania sa nikam neponáhľajú a chcú len, aby Mbappé splnil zmluvu a aktivoval klauzulu, ktorá by mu predĺžila zmluvu do roku 2025 (podľa doterajších správ mala táto možnosť vypršať 31. júla tohto roku).

„Nedá sa mu zaplatiť viac,“ priznávajú „neoficiálne“ s poukázaním na veľkolepé podmienky, ktoré si útočník užíva.

PSG však stále chce, aby Mbappé zostal v Paríži, aby okolo neho vybudoval v krátkodobom horizonte projekt do budúcnosti. Chcú presvedčiť hviezdu, aby aktivovala spomínanú doložku a chcú použiť jeden argument, a to športový aspekt.

Podľa AS sa futbalista cítil v parížskom tíme v posledných rokoch nepríjemne, pretože chcel hrať tam, kde bol Neymar, na ľavej strane a Brazílčan mal vždy výsadné postavenie.

Teraz, keď tento problém po odchode Neymara zmizol, v PSG mu hovoria: „Pôjdeš na miesto, kde budeš mať rovnaký problém s Viníciusom.“

Navyše, zdroje z parížskeho klubu tvrdia, že Kylian sa teraz zdá byť v PSG naozaj šťastný.

Real Madrid je pokojný a čaká na vývoj udalostí. Ako vždy sa riadia nariadeniami FIFA a neurobia nič do 1. januára, keď predpisy FIFA umožnia Mbappému rokovať s akýmkoľvek klubom.

Los Blancos sú vnímaní ako favoriti, ktorí by mali priviesť Francúza, ak nebudú musieť súťažiť s ponukami PSG. Pred pár dňami Pedrerol v El Chiringuito prezradil, že Los Blancos budú mať na výplatu hráča k dispozícii sumu 35 miliónov eur v čistom.

Je však dôležité si uvedomiť, že Mbappé vždy vyjednával na poslednú chvíľu: stalo sa tak, keď sa vo veku 14 rokov rozhodol vstúpiť do Monaka. Podobne to urobil aj pri poslednom predĺžení zmluvy s PSG.

Mbappé si prešiel počas leta ťažkými chvíľami po tvrdých rozhodnutiach prezidenta klubu. Al Khelaïfi zašiel tak ďaleko, že vyhlásil, že Mbappé neodíde bez toho, aby nechal peniaze v klubovej pokladni.

PSG dokonca zakročilo tak, že mu zabránilo cestovať s tímom na turné po Ázii, aby ho prinútilo aktivovať klauzulu o predĺžení zmluvy o ďalší rok, alebo aby mu predložili miliónovú ponuku z iného klubu.

Nikdy však nepodpísal novú zmluvu. Teraz, podľa zdrojov z PSG, sa pozícia nezmenila ani o kúsok. Zámerom nie je ponúknuť Mbappému novú zmluvu, ale skôr splniť to, čo bolo dohodnuté pri poslednom predĺžení zmluvy. Pre Real Madrid to znamená oveľa menej prekážok.

Los Blancos zostávajú v privilegovanom postavení, pokiaľ ide o ich krátkodobú stratégiu. Viníciusov talent explodoval, v Bellinghamovi našli novú hviezdu a v Haalandovi majú alternatívu za Mbappého. Tak či onak, majú ľahšiu príležitosť presvedčiť Francúza.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x