Domov Prestupy AS: PSG má v rukáve dva triky, ako presvedčiť Mbappého, aby zostal

AS: PSG má v rukáve dva triky, ako presvedčiť Mbappého, aby zostal

Madridský denník upozorňuje na ďalšie problémy, ktoré sa môžu ukázať ako kľúčové v boji o to, kde bude Kylian Mbappé hrať budúcu sezónu.

Autor: Marek
2 komentáre

Za menej ako mesiac bude môcť Kylian Mbappé slobodne vyjednávať s tímom podľa svojho výberu, rovnako ako v roku 2021.

Zmluva hráča vyprší v júni 2024, hoci s jej predĺžením sa na rozdiel od iných rokov v Paríži zaobchádza maximálne opatrne. Ani Al Khelaïfi, ani hráč sa neponáhľajú, aby si sadli a rokovali, pričom rozhovory by sa mali obnoviť v prvom štvrťroku budúceho roka.

Prezident francúzskeho klubu má dva tromfy, s ktorými by mohol vyjednávať, aby presvedčil najlepšieho strelca PSG, aby predĺžil zmluvu.

Olympijské hry a to, že sa môže stať najlepším strelcom všetkých čias, a teda aj najlepším hráčom Ligue 1. To sú jedny z mála rekordov, ktoré mu v Paríži ešte zostáva prekonať.

V roku 2021, počas najhorúcejších dní rokovaní, Katar urobil nemožné, aby si Mbappého udržal, a ponúkol mu zmluvu, ktorú v európskom futbale ešte nevideli, aby ho mohol vziať na MS 2022 ako hráča PSG.

Teraz je scenár iný, no na obzore sú Olympijské hry, ktoré sa budú konať v Paríži, len pár kilometrov od jeho rodiska.

„Rozhodnutie ísť na Olympiádu je na mojom zamestnávateľovi, ak sa rozhodne, že nemôžem ísť, budem toto rozhodnutie rešpektovať,“ povedal Mbappé v novembri počas poslednej reprezentačnej prestávky na otázku, či je ochotný ísť na Olympiádu. Ďalšie Olympijské hry.

Je verejným tajomstvom, že útočník chce doviesť Francúzsko k zlatu, takže PSG, tím z francúzskej metropoly s všadeprítomnou ekonomickou silou, si je vedomý toho, že túto výhodu môže využiť na to, aby mu nekládol do cesty žiadne prekážky. Môžu byť nominovaní iba traja hráči nad 23 rokov.

Hry, tak netrpezlivo očakávané v Paríži, hoci sú zaťažené mnohými organizačnými problémami, nie sú jediným esom, ktoré môže PSG využiť na priblíženie sa Kylianovi Mbappému.

Futbalista v nedeľu po víťazstve 2:0 nad Le Havre strelil gól, ktorý ho nielenže posunul na čelo rebríčka strelcov (má 15 gólov, druhý Adams z Montpellieru iba 7), ale ho tiež prvýkrát umiestnil na prvých troch miestach, so 179 gólmi na konte v desiatke najlepších strelcov v histórii francúzskej ligy.

PSG sa môže pokúsiť predĺžiť zmluvu aj vďaka tomu, aby sa stal najlepším strelcom v Ligue 1. Rekord, ktorý je stále vzdialený, patrí Argentínčanovi Delio Onnisovi, ktorý strelil 299 gólov.

Aby sa k nemu Mbappé pokúsil priblížiť, musel by stráviť ešte minimálne päť sezón vo Francúzsku. To sa môže zdať byť nereálne, ale hráč je známy svojou silnou náklonnosťou k svojej krajine.

V modernom futbale, dokonca ani v Paríži, neexistuje precedens, aby jeden z najlepších hráčov na svete, ak nie najlepší, strávil toľko neprerušovaných rokov vo francúzskom futbale, hoci jeho cieľom boli vždy individuálne rekordy.

Rozhovory Parížanov s Mbappém sa začnú budúci rok, pokiaľ nepríde k prekvapeniu. Skôr než sa tak stane, musí si PSG za každú cenu zabezpečiť miesto vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov.

Prehra by sa mohla ukázať ako veľká rana pre Parížanov, pretože jedným z dôvodov, prečo Kylian v roku 2021 predĺžil zmluvu, bolo zabezpečenie úspechu tímu v Európe.

Katar aj Al Khelaïfi sú zatiaľ pokojní, kým si sadnú na rokovania, ktoré budú dlhé, komplikované a v ktorých môže byť rozhodujúci každý detail, akokoľvek malý.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x