Domov Prestupy AS: Bellingham si vybral Real Madrid

AS: Bellingham si vybral Real Madrid

Anglický stredopoliar vraj chce prestúpiť do Realu Madrid, a tak teraz Los Blancos čakajú rokovania s Borussiou Dortmund.

Autor: Marek
0 komentár

Florentino Pérez nechce prekročiť sumu 120 miliónov eur a v hlavnom meste Španielska veria, že táto suma bude stačiť na podpis Bellinghama.

Prestup Judea Bellighama do Realu Madrid vstúpi do rozhodujúcej fázy. AS informuje, že 19-ročný stredopoliar sa rozhodol presťahovať do hlavného mesta Španielska.

Anglický futbalista považuje hru na Santiago Bernabéu za najlepšie miesto pre kariéru. Preto podľa denníka v blízkej budúcnosti povie „áno“ Realu Madrid.

Po získaní súhlasu hráča začne Real Madrid rokovania s Borussiou Dortmund. Vedeniu bolo vždy jasné, že prvým krokom v operácii bude presvedčiť Bellinghama, aby celý proces prestupu začal.

Nechceli sa dostať do ponukovej vojny s Liverpoolom či Manchestrom City, ďalšími dvoma klubmi, ktoré mali o stredopoliara záujem. Po dokončení prvej fázy teda nastal čas rokovať o prestupe s Borussiou Dortmund.

Ak by Borussia požadovala viac ako 120 miliónov eur, transfer by sa neuskutočnil. Vo Valdebebas sú si istí, že sa tak nestane.

Bellighamovi vyprší zmluva s Borussiou Dortmund v roku 2026. Nemecký klub by si svojho hráča rád ponechal ešte minimálne jednu sezónu, hoci Angličan sa už rozhodol presťahovať.

Real Madrid medzitým mesiace pracuje na stratégii podpísania zmluvy s Bellinghamom. AS 13. marca informovalo, že zástupca Realu Madrid odcestoval pár dní predtým do Nemecka, aby sa stretol so stredopoliarom a jeho rodinou.

Návšteva kráľovského vyslanca mala za cieľ spoznať hráča, ako aj povedať mu o výhodách najlepšieho klubu na svete a urobiť z Realu ideálnu možnosť na pokračovanie v kariére.

Stretnutie v Dortmunde malo tiež rozptýliť akékoľvek pochybnosti, ktoré by mladý hráč mohol mať, ako aj vysvetliť mu konkrétnejšie aspekty klubu.

Zdá sa, že stratégia Realu Madrid zafungovala, keďže Bellingham sa rozhodol odmietnuť ponuky Liverpoolu a Manchestru City.

Po prípadnom príchode Bellinghamu by Real Madrid pokračoval vo svojom pláne obnovy stredu poľa, keďže Modrič a Kroos by mohli zostať v klube ešte rok, no obaja sa blížia ku koncu kariéry. Z toho vyplýva túžba Realu priviesť Angličana, aby spolu s Tchouaménim, Valverdem a Camavingom tvorili jadro nového stredu poľa.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x