Domov Novinky Arteta dúfa, že Ødegaard ostane v Arsenale nastálo

Arteta dúfa, že Ødegaard ostane v Arsenale nastálo

Autor: Jana Comová
870 videní

Nórsky stredopoliar má za sebou po prestupe priaznivý štart v Arsenale. Mikel Arteta naznačil, že by Arsenal chcel zmeniť Ødegaardovo hosťovanie na trvalý kontrakt.

Na konci januárového prestupového obdobia sa mladý talent pripojil k londýnskemu Arsenalu a sľubne zahájil svoj začiatok v severnom Londýne. Ako už bolo spomenuté, Arteta uviedol, že má Nór predpoklady stať sa jedným z najlepších hráčov na svete a dúfa, že bude schopný presvedčiť ho, aby zostal v Arsenale.

„Máme tu Martina z Realu Madrid zatiaľ na pár mesiacov a predovšetkým musíme tento čas maximalizovať na to, aby sme sa pokúsili priniesť tímu všetky vlastnosti, ktoré má,“ uviedol Arteta.

„Na konci sezóny si spolu sadneme a rozhodneme sa, kam až môžeme tento vzťah posunúť. Momentálne to nezávisí iba od nás,“ vyjadril sa. Dvadsaťdvaročný mladík ukázal svoje kvality počas predošlých hosťovaní a vďaka jeho vyrovnanosti a kreativite si získal mnohých fanúšikov.

„Na ihrisku predvádza veľa charakteru a inteligencie. Sú to vlastnosti, ktoré by mal mať vodca. Je tu veľmi krátko, ale adaptoval sa veľmi rýchlo. U hráčov a personálu si získava čoraz väčší rešpekt a jeho váha v tíme bude každým týždňom stúpať.“

Indície, ktoré vychádzajú z tábora Arsenalu sú pozitívne, takže sa zdá, že existuje odhodlanie z ich strany na kúpu nórskej futbalovej hviezdy. Ødegaard spomenul v jednom z rozhovorov, že si užíva život v Londýne a nevylúčil ani predĺženie svojho pobytu.

Real bude mať v tejto situácii posledné slovo a veľa bude závisieť aj od jeho letnej prestupovej stratégie. Ak chcú španielski šampióni v lete urobiť veľké prestupy, je pravdepodobné, že budú musieť uvoľniť finančné prostriedky. To by mohlo Arsenalu nechať pootvorené dvere, aby sa presadili v boji o Ødegaarda.

Zdroj: goal.com

Subscribe
Notify of
14 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

14
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x