Domov Prestupové leto 2021 Arsenal sa rozlúčil s Ødegaardom a Ceballosom

Arsenal sa rozlúčil s Ødegaardom a Ceballosom

Autor: Marek Varga
1914 videní

Teoreticky sa majú Španiel a Nór vrátiť toto leto do Madridu, aby hrali za Real, ale v praxi je budúcnosť oboch stále neznáma.

Po skončení sezóny má Arsenal vo zvyku ďakovať všetkým hráčom, ktorým čoskoro vypršia zmluvy.

Kanonieri teda dnes zverejnili oficiálne oznámenie a predstavili zoznam hráčov, ktorým zmluvy vypršia 30. júna 2021. Okrem iných sú tam štyria hráči z prvého tímu, ktorými sú Dani Ceballos, David Luiz, Martin Ødegaard a Mat Ryan.

„Akékoľvek zmeny týkajúce sa hráčov, ktorí obnovia svoje zmluvy, prichádzajú k nám alebo odchádzajú od nás, budú oficiálne oznámené, akonáhle budú potvrdené. Ďakujeme všetkým vyššie uvedeným hráčom za prínos pre klub počas obdobia ich trvalých zmlúv alebo hosťovaní. Vždy budete súčasťou rodiny Arsenalu a želáme vám všetko dobré, zdravie, šťastie a veľa šťastia do budúcnosti,“ informovali Londýnčania.

Dani Ceballos a Martin Ødegaard sa teda teraz vracajú do Realu Madrid, s ktorým majú odštartovať letnú prípravu na nasledujúcu sezónu.

Šiltovka Fanklub Trucker – 17€

V praxi však budúcnosť oboch záložníkov zatiaľ nie je známa. Všetko bude závisieť od toho, aké rozhodnutia v ich prípade prijme v najbližších dňoch vedenie a Carlo Ancelotti.

Je možné, že Talian sa bude chcieť s každým z nich osobne porozprávať a pozrieť sa na nich bližšie.

Ceballos otvorene povedal, že nechce ísť na ďalšie hosťovanie. Posledné dve sezóny hrával za Arsenal, teraz mu však ide hlavne o stabilizáciu. Jeho zmluva s Realom Madrid vyprší 30. júna 2023, takže ho môžu králi predať a zarobiť si nejaké peniaze.

Stredopoliar by rád išiel do Betisu, ale Andalúzania si za neho nemôžu dovoliť zaplatiť toľko, koľko by očakávali Los Blancos, pretože Španiel má dnes hodnotu okolo 30 miliónov eur.

Ødegaard je naopak zvyknutý tráviť ďalšie sezóny na hosťovaní, a to aj napriek tomu, že sa minulú sezónu zdal byť jeho domovom Madrid. Nór však zápasil so zraneniami a od Zidana nedostával veľa príležitostí, preto sa v zime presťahoval do Londýna.

Real do neho stále vkladá veľké nádeje a budúce leto ho určite nebude chcieť predať, pokiaľ klub nedostane skutočne uspokojivú ponuku.

Obaja hráči neuspeli v Arsenale podľa očakávaní. Ceballos ukončil sezónu so 40 zápasmi v drese kanonierov, nestrelil v nich žiadne góly a zaznamenal tri asistencie.

Ødegaard nastúpil za Londýnčanov v 20 zápasoch, strelil jeden gól a môže sa pochváliť dvoma asistenciami.

zdroj: arsenal.com

Subscribe
Notify of
7 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

7
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x