Domov La Fábrica Arribas zabezpečil víťazstvo pre Castillu

Arribas zabezpečil víťazstvo pre Castillu

V Primera Federación Castilla zdolala v 29. kole vonku Linense 2:1. Oba góly strelil Arribas a oba góly boli naozaj pekné.

Autor: Marek Varga

Castilla po náročnom stretnutí zdolala Linense a dobieha Alcorcón, ktorý dnes iba remizoval. Hrdinom dnešného duelu bol samozrejme Arribas.

Útočník strelil dva krásne góly, ktoré zabezpečili tri body. Celkovo má Sergio na konte už 13 gólov a je na prvom mieste v tabuľke strelcov spolu s Rodrim z Ceuty.

Castilla začala zápas razantnou strelou. Okamžite útočila a po pár minútach mala na konte štyri strely. Najväčšiu šancu mal Álvaro, ktorý po skvelej prihrávke od Arribasa poslal loptu nad bránu.

Domáci odpovedali tesne pred koncom prvej štvrtiny. Po rohovom kope musel Marvel vyraziť loptu z bránkovej čiary. Potom sa Los Blancos ujali vedenia. Arribas dostal prihrávku od Nica Paza, strelou z diaľky prekvapil De la Calzada.

Linense okamžite začali s dobiehaním straty. Najprv De Luis zneškodnil nebezpečnú strelu Masllorensa, no neskôr inkasoval od Joãa Pedra.

V druhom polčase sa Castilla opäť ujala vedenia zásluhou Arribasa. Útočník zachytil prihrávku od De la Calzada a využil situáciu na prelobovanie domáceho brankára. Nasledujúce minúty boli ťažké pre Los Blancos, ktorí sa snažili udržať priaznivý výsledok.

Do konca zápasu sa im to podarilo a tak si do tabuľky pripísali veľmi dôležité tri body.

Linense – Real Madrid Castilla 1:2 (1:1)

0:1 Arribas 23’ (asistencia: Nico Paz)
1:1 João Pedro 32’ (asysta: Toni García)
1:2 Arribas 61’

Castilla: De Luis, Peter (Pablo Ramón 80’), Marvel, Rafa Marín, Carrillo, Vinícius Tobias, Theo Zidane, Álvaro Martín, Nico Paz (Aranda 63’), Arribas, Álvaro Rodríguez (Dotor 80’).