Domov La Fábrica Arribas stále klope na dvere

Arribas stále klope na dvere

Najlepší hráč Castilly strelil v nedeľu proti Talavere tri góly, čím sa dostal na 18 gólov v tejto sezóne Primera Federación.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Jeho budúcnosť v Reale Madrid je stále otázna…

„Mnoho ľudí, ktorí prichádzajú na Estadio Alfredo Di Stefano, aby sa pozreli na Castillu, ho miluje viac ako mnohí hráči z prvého tímu.“ Takéto názory na Sergia Arribasa možno počuť vo Valdebebas.

Stredný záložník rezervného tímu po jedenástich rokoch v akadémii Realu Madrid definitívne zaklopal na dvere prvého tímu.

V nedeľu strelil hetrik, vďaka ktorému sa dostal na čelo tabuľky strelcov španielskej tretej ligy, no klub ho zatiaľ neoslovil, aby prediskutoval jeho budúcnosť. Carlo Ancelotti s ním taktiež zatiaľ nepočíta v seniorskom kráľovskom tíme.

Arribas strelil v aktuálnej sezóne Primera Federación 18 gólov a momentálne je najlepším útočníkom v tejto súťaži, čo je dôležité – nie je útočník.

Dvadsaťjedenročný hráč je nesporným lídrom Raúlovej Castilly, ktorá bojuje o postup do Segunda División a je druhá v tabuľke, iba jeden bod za prvým Alcorcónom.

Arri je vzorom vo Valdebebas vďaka svojmu talentu, oddanosti a usporiadanému životu, ktorý mu umožní uspieť vo futbale.

Jeho úspechy však nie sú až také pôsobivé v kontexte hrania v prvom tíme. Treba uznať, že Arribas využil príležitosť, keď mu zavolal Ancelotti. Talian ho povolal na Majstrovstvá sveta klubov v Maroku a mladý Španiel ho odmenil gólom len 26 sekúnd po tom, čo nastúpil v semifinále proti Al-Ahly.

Arribas dal o svojej prítomnosti vedieť tým najlepším možným spôsobom, no Carletto mu po tomto príjemnom incidente viac už nedôveroval.

Real Madrid mlčí

Budúcnosť perly madridskej akadémie zostáva neznáma. Klub hráčovi zatiaľ nič nekomunikoval a on sám sa sústreďuje na to, aby pomohol Castille k postupu do Segundy Division. Tí, ktorí ho dobre poznajú, ubezpečujú, že budúcu sezónu bude Arribas hrať v Primera División, ale nie je známe, za ktorý tím.

Mnoho špičkových tímov prejavilo záujem o Arribasa už v minulosti, dokonca aj minulé leto, pričom ako posledná sa priblížila Girona. Sergio v prebiehajúcej sezóne ukázal, že je pripravený na väčšie výzvy a zaslúži si šancu súťažiť na najvyššej úrovni. Až na to, že Los Blancos sa stále neozvali, aby sa porozprávali o jeho budúcnosti.

A vyhliadky v madridskom klube nie sú pre Arribasa ideálne na to, aby bol v budúcej sezóne súčasťou prvého tímu. Prioritou Realu je čo najskôr uzavrieť predĺženie zmluvy s Marcom Asensiom a navyše sa má v lete vrátiť Brahim Díaz z Milána.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x