Domov La Fábrica Arbeloa by mohol prevziať Castillu

Arbeloa by mohol prevziať Castillu

Denník MARCA uvádza, že Real Madrid sa už rozhodol, kto bude Raúlovým nástupcom, ak odíde do Villarrealu.

Autor: Marek
0 komentár

Kráľovský klub si na jeho miesto vybral Álvara Arbelou, ktorý v minulej sezóne dosiahol s Juvenilom A vynikajúce výsledky.

Álvaro Arbeloa sa stane nástupcom Raúla Gonzáleza, ak prijme ponuku Villarrealu. V klube bolo jasné, že súčasný tréner Juvenilu A je najvhodnejším kandidátom na nového trénera rezervného tímu.

Štyridsaťročný tréner sa na túto rolu pripravoval už dlhšie, ešte pred rokom, keď sa pochybovalo o budúcnosti El Siete. Toto leto Raúl dostal ponuky, no dôsledne ich odmietal. Teraz je tu šanca prevziať Žltú ponorku, čo je lákavá ponuka pre bývalého kapitána kráľov.

Arbeloa neustále stúpa v trénerskej hierarchii La Fábricy. V posledných troch rokoch trénoval Infantil A (U-14), Cadete A (U-16) a Juvenil A (U-19). Ten viedol k historickej, vôbec prvej trojkorune a tím sa prezentoval veľkolepým a mimoriadne ofenzívnym štýlom hry.

V jej zostave bola takzvaná Quinta de Nico (Nico Paz, Manuel Ángel, Gonzalo, César Palacios a Diego Piñeiro). Tento rok by mohli títo hráči opäť trénovať pod dohľadom Álvara, tentoraz v Castille.

Prítomnosť spomínanej pätice hráčov je ďalším faktorom postupu Arbelou na post trénera rezervy. Ide o jednu z najlepších generácií v histórii akadémie Realu a pokračovanie v spolupráci by mohlo pomôcť hráčom rozvíjať sa ešte rýchlejšie.

Cieľom tímu bude postup do Segunda División, čo sa Castille naposledy podarilo v sezóne 2011/12. Aj v tom má však Álvaro skúsenosti, veď ako hráč rezervy si v sezóne 2004/05 vybojoval postup do druhej ligy.

Medzi jeho spoluhráčov vtedy patrili hráči ako Diego López, Soldado, De la Red, Javi García, Juanfran, Borja Valero, Barral, Jurado či Paredes. Viedol ich tréner Juan Ramón López Caro. Teraz s najväčšou pravdepodobnosťou prichádza éra Álvara a bude mať šancu zapísať sa do histórie v rezervnom tíme.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x