Domov Novinky Ani Haaland, ani joga… Čo chcel Fede odkázať svojou oslavou?

Ani Haaland, ani joga… Čo chcel Fede odkázať svojou oslavou?

Fede Valverde strelil druhý gól Realu Madrid v derby s Atléticom a oslávil ho charakteristickým gestom pokoja a harmónie.

Autor: Marek
17 komentárov

Fede Valverde je skvelý chlapík. Bolo by skvelé, keby ho verejnosť mohla spoznať osobne. Je jednoduchý, skromný a vie si poradiť s tlakom.

Nehnevá sa – nikdy sme ho nevideli urobiť nejaké negatívne gesto. Nenervuje sa – nikdy neprotestuje, len hrá a baví ho futbal. Vidíme to každý deň, keď vybehne na ihrisko.

V derby to opäť dokázal. Opäť splnil svoju úlohu. Nikdy nestráca vieru. Od detstva bojoval o svoje a prišiel sem, aby pridal na sláve Realu Madrid. Fede je rodený Madridista. To je pravda.

Fede včera počas predzápasovej rozcvičky pocítil elektrizujúcu atmosféru derby zápasu. Bolo to horúce, ale neurobilo to naňho dojem. Celý čas zostal koncentrovaný.

Táto viera a koncentrácia mu umožnili po odraze trafiť loptu do siete a dotiahnuť tak do finále brilantnú akciu Viníciusa, ktorého tentokrát zastavila žrď.

Spomínaná horúca atmosféra, ktorú bolo cítiť počas rozcvičky, sa generovala počas celého týždňa, v ktorom sa rozprúdila polemika o Viníciusovi, jeho kamarátovi a spoluhráčovi.

Viní poskytuje všetkým veľa zábavy v šatni aj mimo nej a Fede ho skutočne miluje. A po tom hluku, po mnohých kritických názoroch (ale nie namierených priamo na Uruguajčana), El Halcón strelil gól a na Metropolitano to chcel uprostred zhonu osláviť gestom pokoja. Žiadne polemiky. Len on a jeho svet.

Tento pokoj je evidentný v jeho hre (čo je veľmi dobré). Takže oslava 2:0 po góle nemala za cieľ napodobniť Erlinga Haalanda ani vyjadriť jeho rodiace sa ocenenie jogy. Fede ukázal, že sa stará o pokoj celého Madridismo.

24-ročný hráč má za sebou rovnako úspešný týždeň, aj čo sa týka individuálneho ocenenia. V sobotu počas 49. ročníka galavečera organizovaného Kruhom športových novinárov Uruguaja (CPDU) mu udelili ocenenie Charrúa de Oro, teda ocenenie pre najlepšieho uruguajského športovca uplynulej sezóny.

Ceremoniál sa konal v Nelly Goitiño Auditorium v ​​Montevideu, hoci Valverde sa osobne nemohol zúčastniť. Ide o ďalšie ocenenie, ktoré on a jeho rodina preberajú, rovnako ako gól s Atléticom, s veľkým pokojom.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
17 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

17
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x