Domov Novinky Angličania sa o Bellinghama boja

Angličania sa o Bellinghama boja

Jude Bellingham je oporou Realu Madrid. Prvé mesiace sezóny ukázali, že ak chcú Los Blancos vyhrať trofej, musia mať v kádri Angličana.

Autor: Marek
0 komentár

Po zraneniach Viniciusa a Camavingu je jeho význam ešte väčší. Ancelotti si je dobre vedomý tohto stavu vecí a len zriedka dá 20-ročnému mladíkovi prestávku.

Pri takej ostrej konkurencii v lige nemôže mužstvo zložiť nohu z plynového pedálu. Real chce dohrať ročník ako líder súťaže, a tak len nečakaný zvrat udalostí by mohol Judemu zabrániť, aby od prvej minúty nastúpil proti Betisu, Villarrealu a Alavésu. Jediná šanca nadýchnuť sa môže prísť len proti Unionu.

Súperi vedia, čo zmanemá Bellingham pre Real. Preto tomu venujú veľkú pozornosť. Stredopoliar je druhým najčastejšie faulovaným hráčom v lige, obeťou častejších faulov je iba Isco.

Minulú sobotu sme mohli vidieť, ako sa Jude po niekoľkých neodpískaných zákrokoch súperov niekoľkokrát nahneval na rozhodcu. Ako informoval The Times, tento stav začína Angličanov v kontexte európskeho šampionátu znepokojovať.

V jeho rodnej krajine sa obávajú, že hráč sa nakoniec zraní či už vinou súperov, alebo kvôli nahromadeným minútam.

V tejto fáze sezóny je Bellingham tretím najvyužívanejším hráčom Ancelottiho. Pred ním sú už len Valverde a Rüdiger. Brit vynechal iba tri zápasy, dva z nich pre zranenie ramena.

Len v zápase s Las Palmas kvôli rozhodnutiu trénera nenastúpil. Keď je 20-ročný mladík v základnej jedenástke, hrá takmer vždy až do konca a keď ho stiahnu z ihriska, nikdy to nie je skôr ako v 70. minúte.

Jude má zatiaľ na svojom konte takmer 1500 minút, počas ktorých zaznamenal krásnych 15 gólov a 4 asistencie. S Granadou bolo vidieť, že pribúdajúce minúty na ihrisku sa mu takmer vypomstili.

Hoci sa bavíme o hráčovi, ktorý má len 20 rokov, za svoju krátku kariéru má na konte už 15 000 minút v elite. Spomínané Them Times porovnávajú situáciu stredopoliara s tou, ktorej museli čeliť jeho predchodcovia v ocenení Golden Boy Pedri a Gavi.

Prvý z nich má za sebou tretiu sezónu, v ktorej má opakované svalové problémy po tom, čo predtým odohral celú sezónu od zápasu k zápasu. Gavi, naopak, nedávno utrpel vážne zranenie počas zápasu Španielska proti Gruzínsku.

V Anglicku sa modlia, aby Bellingham prežil EURO v optimálnej forme a mohol na turnaji zažiariť. Na ostrovoch sa obávajú, že Jude môže postihnúť podobný osud ako Španielov z Barcelony.

V rodnej krajine dúfajú, že mu Ancelotti konečne dopraje viac oddychu, no málo tomu nasvedčuje, aspoň kým je Real v boji o prvenstvo a Ligu majstrov.

Los Blancos čerpajú svoju hlavnú silu z hry Bellinghama a v skutočnosti je v záujme madridských aj anglických fanúšikov, aby si mladá hviezda udržala optimálnu kondíciu čo najdlhšie.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x