Domov Novinky Ancelottiho rozhovor s Camavingom

Ancelottiho rozhovor s Camavingom

Turné v Spojených štátoch umožnilo Ancelottimu viesť individuálne rozhovory s takmer všetkými hráčmi.

Autor: Marek
2 komentáre

Súkromné ​​rozhovory s cieľom vysvetliť taliansky projekt 2.0 a poskytnúť rady a lásku niektorým futbalistom, ktorí majú osobné aj kolektívne ciele.

Jeden z rozhovorov bol aj s Eduardom Camavingom. Camavinga v minulej sezóne príjemne prekvapil.

Francúzsky stredopoliar sa dostal do oka fanúšikov na Bernabéu a bol dôležitým hráčom v Lige majstrov vďaka svojim výkonom z lavičky.

Madridské číslo 25, ktoré vždy robilo revolúciu v zápasoch, ukázalo, že napriek tomu, že mal len 19 rokov, mal dostatočnú úroveň na to, aby mohol hrať za Los Blancos.

A vie to aj hráč a vie to aj Ancelotti, ktorý už pracuje na manažovaní Francúzovej druhej sezóny v Madride.

Camavinga vo svojej prvej sezóne ukázal, že je veľmi vyspelý, ale taliansky tréner chápe, že zhon sa mu môže v tejto druhej sezóne vypomstiť.

Jeho prirodzeným cieľom je dostať viac minút ako v predchádzajúcej sezóne, ale zrejme ich nedostane toľko, koľko by si sám predstavoval.

Camavinga okrem toho, že chce byť hlavným hrdinom v Madride, hrá o svoju účasť na Majstrovstvách sveta v Katare v najbližších mesiacoch.

Preto si dal na sebe záležať aj počas letnej dovolenky. Jeho prípad nie je porovnateľný s prípadom Tchouaméniho, ktorý je už stabilne v Deschampsovom tíme.

Camavinga ešte musí vylomiť dvere do reprezentácie a na to potrebuje pravidelne hrávať za Real Madrid. A s Casemirom, Kroosom a Modričom v tíme… sa to možno aj zdá byť nemožné.

V tomto zmysle Ancelotti odporúča hráčovi pokoj. Tréner má jasno v tom, že bude veľmi dôležitým hráčom, že bude mať viac minút ako minulý rok a že mu dá aj základnú zostavu, ak si ju úplne vybojuje, ale ukázal mu, že ešte musí byť trpezlivý a pokračovať v učení sa od veteránov.

Vo veku 19 rokov (v novembri bude mať 20 rokov) má stále veľa priestoru na zlepšenie sa a za príklad mu dáva Valverdeho cestu v Reale Madrid.

Valverdeho cesta

Fede je najlepším príkladom, akého môže francúzsky stredopoliar v zostave nájsť. Uruguajský futbalista už dva roky klope na dvere, no základnú jedenástku získal až vo februári minulého roka.

V tejto fáze si Uruguajčan prešiel dobrými aj zlými časmi, vždy čakal na svoju príležitosť bez toho, aby zvýšil hlas.

Pochybnosti zaplavili jeho hlavu pri mnohých príležitostiach, ale nikdy skutočne neuvažoval o odchode z Realu Madrid a neustále bojoval a bojoval na každom tréningu a čakal na svoju šancu, ktorá napokon prišla.

Nesporný štartér počas všetkých veľkých madridských večeroch, počas predsezónnej prípravy dokonca nosil aj kapitánsku pásku. Ancelotti ho neváha uviesť ako príklad pre mládežnícke tímy a nováčikov.

V Madride dúfajú, že Camavinga pôjde cestou Valverdeho a nie cestou Odegaarda, futbalistu, ktorý v Madride nikdy nemal trpezlivosť a ktorý požiadal o odchod až trikrát. Pre klub bol Nór obrovským sklamaním, ale rešpektovali jeho rozhodnutie chcieť odísť.

Nadšenie

V klube panuje nadšenie z Camavingu. Športovo-technické vedenie je presvedčené, že Francúz má veľký potenciál stať sa jedným z najlepších stredopoliarov na svete.

„Futbalovo má všetko,“ hovorí Carletto, ktorý sa o neho stará na ihrisku aj mimo neho, aby sa čoskoro stal celosvetovou referenciou.

Je presvedčený, že to tak bude, ak bude trpezlivý a pokorne sa bude učiť z bermudského trojuholníka. Pretože Casemiro, Kroos a Modrič sú stále veľké mená.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x