Domov Novinky Ancelotti začína dodržiavať slovo Ceballosovi

Ancelotti začína dodržiavať slovo Ceballosovi

Odchovanec Betisu, ktorý ostal v klube hrať dôležitú úlohu na ihrisku, nastúpil od svojho návratu po zranení do každého zápasu. A teraz čaká na svoju prvú šancu v základnej zostave.

Autor: Marek
0 komentár

Dani Ceballos toto leto predĺžil zmluvu s Realom Madrid a bolo mu prisľúbené, že bude dôležitým článkom. Napriek silnej konkurencii začína Carlo Ancelotti pri Andalúzanovi držať slovo.

Od zotavenia sa zo zranenia podkolennej šľachy nastúpil stredopoliar v každom zápase (34 minút proti Las Palmas, 17 proti Girone, 7 proti Neapolu a 19 proti Osasune) a len čaká na svoju prvú šancu v základnej jedenástke.

Zranenie sa stalo 27-ročnému hráčovi v tú najnevhodnejšiu chvíľu. Stalo sa tak v prvom týždni predsezónnej prípravy, tesne pred odletom na americké turné.

Na lavičku sa vrátil 17. septembra v zápase proti Realu Sociedad a v nominácii sa opäť objavil bez minút na ihrisku pre súboje s Union Berlín (20. septembra) a Atléticom (24. septembra).

V tomto období však ešte nebol úplne pripravený hrať. Vzhľadom na skutočnosť, že žiadny z vyššie uvedených zápasov nevyžadovala cestovanie (všetky sa konali v Madride) a vzhľadom na jeho prítomnosť v šatni, chcel tréner, aby bol členom tímu a aby sa postupne stal súčasťou dynamiky celej skupiny. Ale vtedy určite nemohol využiť jeho služby.

Už v prvý deň, keď bol skutočne k dispozícii, t. j. 27. septembra proti Las Palmas, mu Carletto venoval viac ako polhodinu a po vstupe na ihrisko hráča srdečne privítalo aj Santiago Bernabéu, ktoré požadovalo jeho pravidelnú hru počas celej predchádzajúcej sezóny.

Svoje minúty zaznamenal aj v ďalších troch zápasoch a teraz stojí pred ďalšou veľkou výzvou, ktorou je začať od prvého hvizdu.

Odchovanec Betisu je zatiaľ jediným zdravým hráčom Los Blancos, ktorý sa ešte neobjavil v základnej zostave. Tento zoznam dopĺňajú Thibaut Courtois (v auguste si pretrhol krížny väz) a Arda Güler (nedostupný od júla).

Počas aktuálnej reprezentačnej prestávky bol Ceballos jedným z ôsmich hráčov bez zranenia, ktorí vynechali reprezentačné kempy svojich národných tímov.

A Ancelotti zvyčajne odmeňuje tých, ktorí ostanú vo Valdebebas a nebojujú s únavou z cestovania.

Bez ohľadu na to, či bude v sobotňajšom zápase so Sevillou v základnej jedenástke, Dani chce vedieť, ako sa bude vyvíjať športový plán, ktorý mu v klube načrtli.

Plánom je získať v tíme dôležitosť a zabezpečiť možnosť odohrať veľa zápasov už od prvej minúty. 13-násobný španielsky reprezentant vedel, že konkurencia bude tvrdá a prestup Judea Bellinghama v ňom vyvolal pochybnosti o jeho konzistentnosti, no podpísal novú zmluvu do roku 2027, aby čelil akýmkoľvek problémom.

Nesmierne dôležitú úlohu pri jeho rozhodovaní zohral aj samotný Ancelotti. Talian vždy zdôrazňoval, že chce, aby zostal v klube a mal s ním niekoľko osobných rozhovorov, aby ho presvedčil.

Len tak, berúc do úvahy dôveru, ktorú dostal od svojho trénera a nádej na získanie iného, ​​lepšieho postavenia, možno pochopiť, že Ceballos odmietol všetky ponuky, ktoré mu toto leto prišli – z La Ligy (Atlético), od európskeho vicemajstra Európy (Inter), Premier League (z Aston Villy Unaia Emeryho) a dokonca finančne závratné ponuky z Kataru a Saudskej Arábie.

Betis nikdy neopustil myšlienku priviesť ho späť na Benito Villamarín, ale on sám vždy uprednostňoval svoj sen o triumfe na Bernabéu.

Modrićov náhradník a pochybnosti okolo Chorváta

Klub tiež dlho vníma Ceballosa ako prirodzenú náhradu za Modrića. Napriek jasným rozdielom existujú určité podobnosti v ich profiloch (schopnosť prelomiť línie a smer akcie, vízia hry, beh) a obe dokonale zapadajú do nového systému implementovaného Ancelottim.

Momentálne je na štyri miesta v strede zálohy sedem hráčov, no je možné, že tento počet sa môže v januári znížiť. Relevo informovalo, že Luka považuje túto časť sezóny za kľúčovú pre rozhodnutie o svojej budúcnosti a možnom odchode z Madridu v zimnom prestupovom období.

Bez ohľadu na situáciu jeho konkurentov bude bývalý hráč Arsenalu bojovať o svoje miesto a zároveň sa priblížiť k návratu do španielskej reprezentácie, čo je ďalší z jeho hlavných cieľov.

Luis de la Fuente vo svojich prvých nomináciach ukázal, že sa s ním počíta, no po zranení bude musieť Ceballos opäť postupne zbierať minúty, aby ho tréner zaradil do svojich plánov.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x