Domov Novinky Ancelotti vyrovnal svoj vlastný rekord

Ancelotti vyrovnal svoj vlastný rekord

Real Madrid včerajším víťazstvom vyrovnal rekordnú šnúru na domácom štadióne.

Autor: Michal

Tím Carla Ancelottiho zdokonalil umenie urobiť dosť. Gól Antonia Rudigera zo 78. minúty stačil na pečať všetkých troch bodov a udržanie si miesta na čele tabuľky La Ligy. Predtým mala Mallorca šancu na skórovanie, no nedokázala ju využiť a nakoniec sa zápas skončil 1:0 v prospech Los Blancos.

Rudiger bol v tejto sezóne zatiaľ najlepším obrancom Realu Madrid. A nemecký stredný obranca teraz priniesol rozdiel aj na druhom konci ihriska.

Ako informoval Managing Madrid, Real Madrid je neporazený 19 domácich zápasov v rade, čo zodpovedá Ancelottiho klubovému rekordu. Z toho 16 vyhrali a 3 remizovali. Predtým, a to od apríla 2022 do februára 2023, zaznamenal 14 víťazstiev a päť nerozhodných výsledkov.

To je skvelá forma. Ešte pôsobivejšie je, že to robia za takýchto ťažkých okolností. Na papieri to nie je zďaleka najsilnejšia zostava Realu Madrid. Celú sezónu sa musia vysporiadať s dlhým zoznamom zranení a bez ohľadu na to pokračujú v dosahovaní skvelých výsledkov.

Ancelotti čelil v minulej sezóne veľkej kritike. Dúfajme, že tentoraz získa uznanie od týchto kritikov. Určite si to zaslúži.

Taliansky manažér bol nedávno odmenený predĺžením zmluvy. Dlho sa očakávalo, že v lete opustí Real Madrid, pričom s touto funkciou budú spájaní manažéri ako Xabi Alonso. Na druhej strane, Ancelotti bol považovaný za favorita na prevzatie brazílskeho národného tímu.

Pustiť Ancelottiho, ktorý tak skvele zvláda zdravotnú krízu ktorá Los Blancos zasiahla, by však bola chyba. Talian vyťažil z ťažkej situácie maximum a snáď v tom bude pokračovať.

zdroj: therealchamps.com ; managingmadrid.com