Domov La Fábrica Ancelotti spojencom Castilly

Ancelotti spojencom Castilly

Carlo Ancelotti sa stal hlavným Raúlovým spojencom v boji Castilly o postup do vyššej súťaže.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Talian „zabudol“ na akadémiu a posilnil tak rezervný tím v boji o postup do Segundy. Dosiahnutie tohto cieľa je, na rozdiel od zdania, dôležitým prvkom klubovej stratégie.

V posledný deň minulého mesiaca novinári denníka MARCA informovali, že po rozlúčke s titulom sa medzi aktivistami rozprúdila debata o tom, či je dôležitejšie presadzovať odchovancov v prvom tíme alebo postup Castilly do Segunda División.

Zdá sa, že nakoniec vyhrala tá druhá možnosť, aspoň tak sa dá usúdiť z nominácii v posledných týždňoch.

Dobre to ilustruje aj nominácia na dnešný ligový zápas s Cádiz. Carlo Ancelotti dá v sobotu oddych Kroosovi a Viniciusovi, ktorí zostanú v Madride.

Teoreticky mal tréner najlepšiu možnú príležitosť vziať niektorých hráčov Castilly na juh Španielska. To sa však nestane. Álvaro, Arribas, Tobías, Mario Martín a Marvel zostanú v sobotu k dispozícii Raúlovi v rozhodujúcom súboji so Celtou B na Estadio Alfredo Di Stéfano.

Rezervný tím zvedie mimoriadne dôležitý boj, počas ktorého sa proti sebe postaví až šesť zo siedmich tímov bojujúcich o postup (Castilla – Celta B, Racing – Deportivo a Córdoba – Alcorcón).

Raúlov tím je momentálne na druhom mieste, dva body za lídrom Alcorcón. Ak sa im podarí poraziť piate miesto v tabuľke Celta B, urobí tím obrovský krok k dosiahnutiu svojho cieľa. Do konca ligy zostáva sedem kôl.

zdroj: marca.com

Marek Varga

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x