Domov Novinky Ancelotti: Nie je to rozlúčka s ligou

Ancelotti: Nie je to rozlúčka s ligou

Carlo Ancelotti poskytol rozhovor po El Derbi Madrileño.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Rozlúčka s ligou a Álvarov gól?

„Je to ťažšie, ale nie je to rozlúčka, musíme bojovať až do konca a uvidíme, čo bude. Álvaro ukázal svoju plnú kvalitu počas celého hrania. Je to pre neho veľmi špeciálna noc. V tejto fáze môže byť užitočný pre nás.”

Kroos ako „päťka“?

„Mysleli sme na držanie lopty, dnes hral veľmi dobre. Strední záložníci boli vo forme, oddýchnutí, snažil som sa vniesť na ihrisko sviežosť. Netlačili a mysleli sme si, že to budeme mať pod kontrolou.”

„Prvý polčas bol pod kontrolou, no bez šancí. Boli sme pomalí pri zmene smeru. Keď prišli striedania, inkasovali sme gól. Potom sme hrali 10-15 minút rozhádzaní, ale mali sme čas na výhru.”

Álvaro v prvom tíme?

„Álvaro bude v budúcej sezóne v prvom tíme. Málokto má kvalitu ako on. Je veľmi vysoký, vie skvele s loptou, je silný vo vzduchu… Ideou je mať ho v prvom tíme. V tejto poslednej fáze sezóny budeme analyzovať, či ho potrebujeme, a myslím si, že potrebujeme jeho, Castillu alebo oba tímy. Porozprávame sa o tom s Raulom.”

Únava po Anfielde?

„Inkasovali sme gól, pretože musíme dbať na kvalitu súpera. Griezmann výborne nahodil a Giménez parádne zakončil. Z našej strany im to urobil Álvaro. To sú veci, ktoré sa stávajú, ale ich gól prišiel v momente, keď sme mohli zatlačiť a to mužstvo trochu psychicky zrazilo. Je normálne, že po Liverpoole sme na tom neboli najlepšie. Myslím si, že je to skôr psychické ako fyzické, odohrali sme 17 zápasov za 50 dní.”

Čo ste žiadali od Álvara pred vstupom na ihrisko?

„To, čo sme potrebovali. Potrebovali sme zlepšiť stred, pretože v takýchto typoch hier, keďže Karim nie je prirodzený hrotový útočník, priviesť hráča takejto kvality by bolo pre nás dobré. Myslím si, že v závere sme mohli urobiť viac.”

Bola Correova červená karta správne udelená?

„Áno bola.”

Copa del Rey je teraz dôležitejší titul ako liga?

„Je to najdôležitejší, pretože zápas je vo štvrtok a my sme blízko finále. Copa del Rey je najdôležitejší, pretože je to najbližší zápas.“

Hra Benzemu?

„Bol to pre neho náročný zápas, pretože v poslednej tretine ihriska chýbala mentálna sviežosť a trochu rýchlejší prístup. Po návrate z MS strelil veľa gólov, najmä dôležitých.”

Oddych pred Barcou?

„Zajtra odpočívame. V pondelok začneme pracovať, v utorok budeme trénovať taktiku. Vo štvrtok budeme pripravení.”

Možnosti ľavého obrancu Nacho a Camavinga?

„Je to celkom jasné. Camavinga má energiu vpredu a Nacho má v tejto pozícii viac skúseností.”

zdroj: realmadrid.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x