Carlo Ancelotti sa objavil v tlačovej miestnosti na Montilivi, aby zhodnotil súboj s Gironou: „Bola to ťažká noc. Kedykoľvek takto prehráte, je to ťažká noc. Boli sme veľmi slabí v defenzíve a to rozhodlo o zápase.“
„Odvádzali sme dobrú prácu s loptou, hlavne na začiatku. Potom nás zasiahli dva góly z protiútokov a my sme sa snažili vrátiť do zápasu individuálnymi momentmi, nie ako tím. Individuálna úroveň bola veľmi nízka a defenzívna stránka, ktorá bola v posledných zápasoch veľmi dobrá, dnes sme na ňu zabudli.“
„Tím bol od začiatku nervózny a potom sme stratili kontrolu. Vyzeralo to, že polčas nám pomôže, ale potom sme opäť inkasovali a bol to ťažký boj. Fanúšikovia sú sklamaní a ospravedlňujeme sa im. Sme tiež sklamaní, ale vieme, že vo finále pohára a v semifinále Ligy majstrov budeme v poriadku.“
Je porážka akýsi budíček?
„Prehra nie je nikdy dobrá, ale myslím si, že defenzívne nasadenie tohto tímu je dôležité, aby sme boli úspešní. Ak ho nebudeme mať, bude pre nás ťažké vyhrávať, a ak ho budeme mať, vyhráme zápasy.“
„To je kľúč. Máme mimoriadnu kvalitu a musí nám pomôcť defenzívne nasadenie, aké sme dnes nemali. Z posledných siedmich zápasov sme neinkasovali gól v šiestich a dnes sme dostali štyri. Ak tomu hráči nerozumejú, budem im to opakovať každý deň.“
Vini Jr.
„Dal gól a pridal asistenciu. Bol dobrý ako vždy, ale mužstvu chýbalo väčšie prepojenie. Videl príliš veľa žltých kariet na hráča jeho charakteristík.“
Nachovo striedanie
„Urobil si svoju prácu a ja som ho vymenil, aby som priviedol Camavingu, aby sa pokúsil viac preniknúť po ľavom krídle. Nemám ho za čo kritizovať. Nebol na svojej úrovni, ale ani nikto iný. Nikto nehral na ich obvyklej úrovni.“
zdroj: realmadrid.com

