Domov Novinky Ancelotti našiel spôsob ako viac využiť Rodryga Goesa

Ancelotti našiel spôsob ako viac využiť Rodryga Goesa

Autor: Michal
1 komentár

Pravý krídelník Realu Madrid Rodrygo Goes bol v základnej jedenástke pri stredajšom nočnom triumfe v Lige majstrov 3:0 nad Šeriffom Tiraspol. Nielen to, mladý brazílsky útočník bol spolu s mužom zápasu Tonim Kroosom jedným z najlepších hráčov na ihrisku Los Blancos.

Rodrygo nedostal v tejto sezóne veľa príležitostí v základnej zostave. V skutočnosti to bol len jeho šiesty štart. Ale svojím výkonom pripomenul Rodrygo fanúšikom, prečo je stále tou najlepšou voľbou na pravom krídle.

Niekdajšiemu hráčovi Santosu viac vyhovuje ľavé krídlo, kde je viac priebojný a väčšou gólovou hrozbou. V tomto smere však Rodrygo proti Šherifu nezaostával, pretože bol viac než ochotný vnikať do šestnástky a vytvárať tlak na obrancov.

Čiastočne je to zásluha Rodrygovej mentality a snahy tvoriť, no ďalšia časť zásluh musí ísť Carlovi Ancelottimu, ktorý už preukázal svoju manažérsku genialitu tým, že pomohol Viniciusovi Juniorovi dosiahnuť status superhviezdy.

Ako teda Ancelotti pomohol Rodrygovi podať jeho doteraz najlepší výkon v sezóne 2021-2022? Tým, že urobil malú taktickú úpravu.

Rodrygo Goes bol viac útočníkom ako krídelníkom

V tomto zápase nehral Rodrygo na pravom krídle tak široko, ako bolo zvykom od čias keď bol manažérom Zinedine Zidane. V tomto zápase hral viac centrálne, podobne ako Marco Asensio.

Výsledkom bolo, že Luka Modrič hral nesebeckú úlohu širokého stredopoliara a tvorcu hry, kombinoval s Rodrygom a robil všetko, čo mohol, aby zapájal Brazílčana v centrálnych oblastiach alebo v oblastiach v okolí šestnástky.

Rodrygo pôsobil takmer ako podpora útočníka, často hral vysoko na ihrisku a kombinoval s Karimom Benzemom alebo Viniciusom Juniorom. Hral voľnejšie a mnohým Madridistom ukázal, prečo sa nemýlia keď v ňom vidia potenciálneho útočníka.

Aj keď 20-ročný hráč neskóroval, vynútil si zákrok od brankára Sheriffu a pridal asistenciu pri znamenitej jemnej strele zo strednej vzdialenosti od Toniho Kroosa.

Celkovo ukončil Rodrygo 5. zápas Ligy majstrov dvoma kľúčovými prihrávkami, tromi vybojovanými faulmi a tromi zákrokmi, ku ktorým pridal asistenciu.

Bol to inteligentný, povzbudivý prejav od Rodryga, ktorý bol základom všetkého dobrého v ofenzíve Realu Madrid. A bol to ďalší príklad brilantnosti Ancelottiho taktiky, ktorý vykonaním malých zmien, berúc do kontextu priestor a úlohu, pomáha hráčom nájsť ich najlepšiu možnú formu. Madridisti by preto mali byť nadšení že uvidia viac toho čo Rodrygo dokáže v tomto nastavení v budúcich zápasoch.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x