Domov Novinky Ancelotti by chcel, aby Mendy zostal

Ancelotti by chcel, aby Mendy zostal

Nejasná zostáva budúcnosť nielen Modrica, Kroosa, Nacha a Lucasa, nehovoriac o Mbappém. Jednou zo záhad je, čo čaká Ferlanda Mendyho, ktorému vyprší zmluva na konci budúcej sezóny.

Autor: Marek Varga
2 komentáre

Zatiaľ sa neuskutočnili žiadne predbežné rozhovory, ktoré by konfrontovali víziu hráča a klubu. Momentálne sa však zdá, že aktivisti hráča radšej za dobré peniaze predajú, ako by mu ponúkli novú zmluvu.

V klubových kanceláriách zaznieva názor, že Mendy nesplnil očakávania, ktoré sa do neho vkladali. Novou niťou v kauze je názor Carla Ancelottiho, ktorý na otázku o možnom predĺžení zmluvy s Ferlandom bez váhania odpovedal, že je za takéto riešenie.

Talian svoje pocity vyjadril počas pobytu v Saudskej Arábii, keď tam Los Blancos odohrali Španielsky superpohár. Tréner odvtedy svoj postoj nezmenil. Na obzore sa tak objavuje zdanlivo uzavretá debata.

Situácia Francúza nie je momentálne prioritou. Kráľovský tím sa v prvom rade zameriava na pokračovanie v písaní histórie v Lige majstrov a nikto teraz nepotrebuje žiadne ďalšie rozptýlenia.

Klub čakajú v najbližšom období aj ďalšie, komplikovanejšie a väčšie rokovania. Ďalšou otázkou je, že pred vstupom do rozhovorov s Mendym má Real v úmysle najprv skontrolovať situáciu na prestupovom trhu, a to aj s ohľadom na prípadné privedenie Alphonsa Daviesa.

Aj keď sa zdá, že Los Blancos sa už dohodli so samotným Kanaďanom, pre úspešnosť transakcie je ešte potrebná dohoda s Bayernom. Florentino a jeho najbližší spolupracovníci pristupujú k tejto problematike veľmi opatrne.

Nikto v klube nevníma túto operáciu ako jednoduchú a príjemnú. Optimistickí sme v tom, že Davies už odmietol niekoľko ponúk na predĺženie zmluvy so súčasným zamestnávateľom, ktorá mu vyprší o rok.

Za zmienku stojí aj to, že pred dvoma rokmi v podobnej situácii napokon Bavori ustúpili a zohľadnili priania Roberta Lewandowskeho.

Aj keď Ancelotti nerád hovorí o budúcnosti, mať Daviesa aj Mendyho by bol pre neho splneným snom. Tréner si uvedomuje, že finančné zdroje nie sú neobmedzené a klub si určite vypočuje ponuky na Ferlanda, ak budú dostatočne uspokojivé.

Nie raz sa hovorilo, že ľavý obranca bol na predaj pred rokom, aj pred dvoma rokmi. Situácia sa nezmení ani v nadchádzajúcom lete. Opakované zranenia neustále vyvolávali pochybnosti.

V kľúčovej fáze sezóny si funkcionári budú všímať najmä zdravotný stav obrancu. Na druhej strane Ancelotti vždy oceňoval jeho defenzívne schopnosti, najmä v súbojoch jeden na jedného.

Kedykoľvek môže, Carlo sa na neho vždy spolieha v najdôležitejších zápasoch, vrátane finále Ligy majstrov. Mendyho veľká sila je v tom, že umožňuje Viniciusovi roztiahnuť krídla. Brazílčan si môže byť istý, že v prípade potreby má za sebou niekoho, kto ho náležite ochráni.

Ďalšou výhodou 28-ročného hráča je, že udržiava veľmi dobré vzťahy so svojimi spoluhráčmi a Kylianom Mbappém. Mendy je veľmi rešpektovaný svojimi spoluhráčmi a je považovaný za bezúhonného profesionála, ktorý prináša do šatne veľa pozitívnej energie.

Napriek tomu Ancelotti vie, že hoci sa vždy môže spoľahnúť na to, že ho vypočujú, jeho pocity v konečnom dôsledku nie sú kľúčové. To je jeden z dôvodov, prečo v lete nepriviedli Kanea a v zime stredného obrancu.

Tréner tiež rešpektuje Frana Garcíu a vie, že vedenie oceňuje jeho schopnosti a oddanosť. Carletto by nebol prekvapený, ak by nakoniec v očiach klubu Fran vyhral súťaž proti Mendymu v rámci úlohy druhého ľavého obrancu. Talian zvažuje aj prípadný Miguelov návrat.

Mendyho budúcnosť bude závisieť predovšetkým od šance dobre ho predať. Ďalší scenár predpokladá predĺženie zmluvy len preto, aby hráč neodišiel zadarmo.

Takéto gesto by sa dalo použiť aj na to, aby sa sám hráč po neustálych správach, že je na prestupovej listine, cítil akosi docenený. Jedna vec zostáva istá – dnes je diskusia otvorenejšia ako predtým.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x