Domov La Fábrica Álvaro Rodríguez v plánoch Realu Madrid pre budúcu sezónu

Álvaro Rodríguez v plánoch Realu Madrid pre budúcu sezónu

18-ročný útočník Realu Madrid Castilla je jedným z objavov juhoamerického šampionátu do 20 rokov v Kolumbii, kde strelil už päť gólov a zaznamenal jednu asistenciu.

Autor: Marek
1 komentár

Kráľovský klub sa Uruguajčana nechce vzdať a berie ho do úvahy pri plánovaní svojho prvého tímu na budúcu sezónu.

Karim Benzema má v tejto sezóne ďalšie zranenie, Real Madrid trpí nedostatkom kvalitnej náhrady za Francúza a Álvaro Rodríguez žiari s uruguajskou reprezentáciou na juhoamerickom šampionáte do 20 rokov v Kolumbii.

V Madride s Marianom nikto nepočíta a Real čaká ďalší dôležitý zápas bez jasného lídra útočnej formácie. Vzhľadom na všetky tieto udalosti zaznamenáva El Toro dynamický vývoj. Raúl mu bez váhania zveril úlohu hlavného útočníka Castilly, hoci bol ešte hráčom Juvenilu. Teraz tento snajper dokazuje svoju hodnotu v národnom tíme.

Álvaro Rodríguez na kolumbijskom šampionáte hráčov do 20 rokov strelil už päť gólov a zaznamenal jednu asistenciu a v pondelkovom zápase proti Venezuele, ktorý Uruguaj vyhral 4:1, zaznamenal dvojgólový zápis, ktorý jeho tímu zabezpečil postup na majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov.

Tieto dva zásahy boli kvintesenciou futbalu, ktorý predvádzal – fyzická prevaha a vrodený strelecký inštinkt. Rodríguez meria 193 centimetrov a má len 18 rokov, čo je profil útočníka, ktorý Realu Madrid chýba.

Preto madridský klub pri plánovaní svojho tímu na budúcu sezónu uvažuje o El Torovi. Uruguajský rodák narodený v Španielsku má v nadchádzajúcej sezóne veľkú šancu stať sa členom prvého tímu Los Blancos. Je veľmi pravdepodobné, že 18-ročný mladík bude trénovať so seniormi, ale formálne bude hráčom Castilly.

Rodríguez je v klube vysoko cenený pre svoje neprekonateľné fyzické predpoklady a pre to, že je úplne inou „deviatkou“, než akú majú vo svojich radoch Los Blancos.

Álvaro by bol vďaka svojej výške a kvalite pred súperovou bránkou alternatívou k hráčovi v základnej zostave. Doplnil by a podporil Karima Benzemu a zapadol by do štýlu využívajúceho krídelné priestory, ktorý Real prezentuje.

Tí, ktorí poznajú Álvara Rodrígueza najlepšie, sa neponáhľajú. Veria v potenciál tohto futbalistu a sú veľmi pokojní. Vedia, že El Toro postupne podnikne správne kroky, aby sa dostal na vrchol.

Stále má čo zlepšovať, ale má na to všetky prostriedky. Je dokonale fyzicky vyvinutý, má silnú mentalitu a predovšetkým strieľa veľa gólov.

Útočník sa vráti do tréningového procesu s Castillou budúci týždeň. V ďalšom kole vynechá dôležitý súboj proti Córdobe, ale na zápas proti Linares v nedeľu 19. februára bude pripravený.

Uruguajčanova absencia trápi tím, za ktorý v aktuálnom ročníku Primera Federación strelil päť gólov v pätnástich zápasoch, a nikto nepochybuje, že bude kľúčový v boji o postup do Segunda División. El Toro sa už vypracoval na dôležitú postavu Realu Madrid.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x