Domov Novinky Alvaro Odriozola? Real Sociedad má jednu podmienku

Alvaro Odriozola? Real Sociedad má jednu podmienku

Krajný obranca je na Bernabéu prebytočný, ale stále mu zostáva jeden rok zmluvy.

Autor: Michal
0 komentár

Álvaro Odriozola bol päť rokov zmluvným hráčom Realu Madrid. Počas tohto obdobia bol na hosťovaní v Bayerne Mníchov a Fiorentine. 27-ročnému hráčovi sa nikdy nepodarilo preniknúť do základnej jedenástky a vždy ťažko získaval minúty. Po uplynutí jedného roka zmluvy, bude hráč opäť k dispozícii na prestup.

Odriozola už dlho hovorí o svojej láske k Realu Madrid a viere, že sa v klube môže presadiť. Napriek svojej viere vo vlastné schopnosti, Odriozola nepresvedčil žiadneho zo svojich trénerov. Neuspel pod vedením Lopeteguiho, Solariho, Zidana, ani Ancelottiho.

V správach, ktoré zverejnili Relevo aj Mundo Deportivo, má Odriozola záujem o návrat do Realu Sociedad a klub zo San Sebastianu má záujem o jeho služby, ale pod jednou podmienkou: chce krajného obrancu na bezplatný prestup.

Podľa Transfermrkt má Odriozola hodnotu 5 miliónov eur, ktorej by sa Madrid musel vzdať, ak by sa dohodol s La Realom. Pozitívom pre Real Madrid by bolo stiahnutie hrubej mzdy Odriozolu 7 miliónov eur ročne z účtovníctva a uvoľnenie tohto mzdového priestoru a miesta na súpiske pre iného hráča.

Real Sociedad a Real Madrid majú dobré vzťahy. V posledných rokoch uzavreli viacero dohôd (Take Kubo, Martin Odegaard, Odriozola a Illaramendi). Ak dôjde k dohode o bezplatnom prestupe, Madrid to pravdepodobne využije ako páku pri akýchkoľvek budúcich rokovaniach medzi týmito dvoma klubmi.

zdroj: managingmadrid.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x