Domov Prestupy Alemany chce Asensia v Aston Ville

Alemany chce Asensia v Aston Ville

O španielskeho útočníka, ktorému v júni tohto roku vyprší zmluva s Realom Madrid, sa zaujíma čoraz viac klubov. Tentoraz sa má do skupiny záujemcov pridať aj Aston Villa.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Aston Villa sa pripravuje na leto plné prestupov, aby dali impulz projektu Nassefa Sawirisa, majiteľa anglického klubu, ktorý je zároveň menšinovým vlastníkom Madison Square Garden Sports.

Ich snom do budúcej sezóny je zabojovať o miestenky do Ligy majstrov. Za týmto účelom plánujú najskôr angažovať Mateua Alemanyho, ktorý doteraz plnil úlohu športového riaditeľa Barcelony, z ktorej na konci tejto sezóny odchádza.

Španiel by mal priviesť troch alebo štyroch hráčov, ktorí môžu urobiť rozdiel. Jedným z týchto hráčov by mohol byť útočník Realu Madrid, uvádza denník MARCA.

Jedným z prvých mien, ktoré Mateu Alemany a Unai Emery postavia na stôl majiteľov Villy, je Marco Asensio. Hráč Realu Madrid stále čaká na predĺženie zmluvy s klubom a tím z Birminghamu má v úmysle zaútočiť na hráča prostredníctvom jeho agenta Jorgeho Mendesa.

Asensiovou prioritou je predĺženie zmluvy s Realom Madrid, čo Mateu veľmi dobre vie. Skutočnosť, že zmluvu s Realom Madrid nepredĺžil len niečo vyše mesiaca pred koncom sezóny vyzýva Aston Villu, aby prišla s veľkou ponukou na hráča Los Blancos.

Angličania by mu mohli ponúknuť plat okolo 8 miliónov eur, teda dvojnásobok toho, čo momentálne dostáva v Reale Madrid.

Asensio chce zostať

Rozhovory medzi Realom a hráčom a jeho zástupcami však smerujú k predĺženiu zmluvy. Prvá ponuka Madridu na útočníka bola mierne znížená a najskôr ju odmietol Jorge Mendes. Odvtedy rozhovory pokračujú ďalej…

V posledných rokoch sa Asensio dožaduje dôležitejšej úlohy v tíme. Vždy kládol na prvé miesto športový aspekt a búril sa proti úlohe náhradníka.

Pod vedením Ancelottiho sa však v tejto sezóne naučil, že môže byť dôležitým hráčom z lavičky a za posledné dva mesiace urobil krok vpred. Jeho čísla hovoria jasnou rečou: 11 gólov, 8 asistencií a 46 odohraných zápasov.

V prvej časti sezóny takmer vôbec nehrával, no od októbra sa na ihrisku objavoval čoraz viac. Real Madrid si uvedomuje, aké ťažké by bolo nájsť na trhu ďalšieho Asensia.

Zatiaľ čo rokovania s Realom sú buď ukončené, alebo prerušené, Mendes naďalej dostáva ponuky. Miláno je ďalším z tímov, ktorý sa zaujíma o hráča, aj keď z ekonomického hľadiska bude najdôležitejšia ponuka od Aston Villy, ktorá mu predstaví aj atraktívny a ambiciózny športový projekt, ktorý zaručí Alemanyho prítomnosť.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x