Domov Novinky „Alabacadabra“ a funkčnosť obrany

„Alabacadabra“ a funkčnosť obrany

Autor: Dávid
9 komentárov 1099 videní

Real Madrid včera absolvoval bezpochyby jeden z najdôležitejších zápasov sezóny. Vzájomný zápas s tímom FC Barcelona dokáže v každej etape ligy znamenať zisk dôležitých bodov a vytvoriť „tabuľkovú medzeru“ medzi oboma tímami, ktorá môže byť v závere rozhodujúca. Víťazstvo 1:2 na Camp Nou preto teší celý tábor Realu Madrid. Okrem priaznivého výsledku v zápase, sme boli zároveň po dlhšom čase svedkami i kompaktnej hry defenzívnej zložky mužstva.

V tejto sezóne sa fanúšikovia Realu Madrid dočkali zmeny trénera, s ktorým do tímu zároveň zavítal i ofenzívny futbal. Čo, ale k dokonalosti konceptu talianskeho taktika chýbalo, bola náležitá hra obrany a redukcia počtu gólov, ktoré do brány Los Blancos začali padať.

Vyhrajte zájazd do Madridu na zápas Real Madrid - Espanyol – VIAC INFORMÁCIÍ

Situáciu trénerovi nezľahčoval ani fakt, že tím počas leta opustili obe stopérske opory Raphael Varane a Sergio Ramos, bez ktorých obrana stratila obrovskú kvalitu. Zostalého Militaa na stopérskej dvojici doplnil svojim príchodom skúsený Davida Alaba a chlapci prebrali „ťarchu“ zodpovednosti za fungovanie obrany.

Začiatky pritom vôbec neboli ľahké, Real začal inkasovať v oveľa vyšších číslach a tento deficit hasil iba intenzívnym útokom, no „gólové prestrelky“ nakoniec vo väčšie prípadov vyhral. Na zisk veľkých trofejí a vyhrávanie vyrovnaných zápasov to však stačiť nemuselo a preto sa čoraz viac začala skloňovať potreba zlepšenia.

Po včerajšom El Clásicu nemôžeme s určitosťou hovoriť, že situácia je stabilne lepšia a že žiadne ďalšie problémy už nevystanú, no minimálne o zlepšenom prejave hovoriť možno. Obranné zloženie Vazquez-Alaba-Militao-Mendy si tréner po prvýkrát v tejto sezóne vyskúšal v zápase Ligy Majstrov proti Šachtaru Doneck. Chlapci už v priebehu tohto zápasu pôsobili vyrovnane a správna chémia medzi nimi až na pár detailov fungovala dostatočne dobre. Osvedčenú a zároveň novú kombináciu zvolil Ancelotti v nedeľu preto opäť a zdá sa, že toto rozhodnutie sa ukázalo ako to správne.

Alaba s Militaom si pomaly prichádzajú na chuť a začínajú si v zápasoch rozumieť. Priam geniálne vyznieva podľa nášho názoru jeden drobný a milý fakt. Ich harmónia sa prejavuje v zaskakovaní pri drobných nedostatkoch, čím sa dokonale dokážu zastúpiť. Ak jeden nestíha, je tam vždy ten druhý a dnes môžeme povedať, že ak tam nie je ani jeden z nich, tak tam bude Ferland Mendy. Ak sa pristavíme pri ňom, na hráčovi nebadať žiadne znaky zranenia. Francúz vyzerá akoby zranený nikdy nebol a kondične ho Pintus vybavil fenomenálne. Španielsky drobec, ktorý sa na nič nesťažuje je Lucas. Ten by mohol do zotavenia Daniho Carvajala zabezpečiť dostatočnú náhradu, no osobne ho z dlhodobého hľadiska na poste obrancu či krídla nevidíme.

Dobre zvolené zloženie obrany sa mohlo premietnuť aj do druhého čistého konta, no nepatrná chybička približne minútu do konca zápasu to všetko prekazila. Napriek tomu dúfame, že toto zloženie vydrží podávať dobré výkony čo najdlhšie. Veríme, že sa na ihrisku usadí zloženie Alaba-Militao-Mendy, ktoré doplní po zranení i Dani Carvajal. Práve tento chýbajúci článok, tak môže doladiť posledné detaily k zisku veľkých trofejí.

Osobne by sme radi vyzdvihli výkon novej rakúskej posily Davida Alabu, ktorého označujeme  za včerajšieho Man of the Match. Okrem výborného obranného predstavenia zaznamenal i gól po expresnej bombe z hranice šestnástky. Čo nás nadchlo ešte viac ako samotný gól, bol nábeh hráča do gólovej šance.

Približne 90 metrový šprint je znakom toho, že hráč neprišiel do Realu Madrid iba na „španielsku dovolenku“, no s tímom je pripravený dosiahnuť veľké veci. Zároveň sa jednalo o prvý gól hráča vo farbách Bieleho Baletu, s dresom číslo 4 na svojom chrbte tak vyvolal nostalgické spomienky nejednému z nás.

zdroj: halamadrid.sk

 

 

 

 

Subscribe
Notify of
9 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

9
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x