Domov Prestupové leto 2021 „Al-Khelaïfove slová o Mbappém sú známkou nervozity“

„Al-Khelaïfove slová o Mbappém sú známkou nervozity“

Autor: Marek Varga
11 komentárov 2133 videní

Slová Nassera Al-Khelaïfa o situácii Kyliana Mbappého vyvolali vlnu komentárov od Francúzska do Španielska.

„Poviem to jasne: Kylian Mbappé zostane v Paríži, nikdy ho nepredáme a nikdy neodíde zadarmo,“ uviedol v nedeľu v rozhovore prezident Paríža Saint-Germain.

Prvé reakcie na sociálnych sieťach vytvorili hashtag #FreeMbappe, pretože slová šejka boli interpretované ako dôraz na hráča a naznačuje to tlak na samotného hráča.

Le Parisien tvrdí, že tieto slová nič nemenia ani na zatiaľ veľmi dobrých vzťahoch medzi prezidentom a útočníkom, ani na prístupe 22-ročného mladíka.

Mbappé je rok pred vypršaním zmluvy vo veľmi dobrej pozícii a stále stanovuje pre Les Parisiens jednu základnú podmienku: budovanie konkurencieschopnejšieho tímu.

Napriek niektorým fámam, Francúz neodporúča žiadne mená alebo dokonca pozíciu, ktorú by mali posilniť, iba čaká na to, ako klub začne konať.

Napriek tomu, že za posledného 1,5 roka investoval do prestupov až 300 miliónov EUR, toto leto sa pripravuje opäť na obrovské výdavky.

Svoj komentár uviedol aj Josep Pedrerol, moderátor Chiringuita, ktorý má vynikajúci prístup k najdôležitejším funkcionárom Realu Madrid.

„V Reale Madrid sa slová Al-Khelaïfa berú ako prejav nervozity.“

V Paríži sú nervózni, pretože rok napriek ich úsiliu Mbappé nepodpísal novú zmluvu a veci sa komplikujú a prichádza EURO, po ktorom príde čas na rozhodnutia.

„V Reale Madrid mi tiež hovoria, že Mbappé tieto hrozby absolútne nemá rád. Nátlaky, rozhovory alebo podobné veci sú jedna vec, ale hrozby, že z tohto miesta nikdy neodídete? Absolútne sa mu to nepáčilo. To by mohlo PSG dostať do chúlostivej situácie…“ komentoval novinár.

„Situácia je jasná: Mbappé by mohol byť o rok voľným hráčom. Bude to intenzívne leto, a preto budeme my v Chiringuito neustále „vo vzduchu“. Vyžaduje si to trpezlivosť Realu Madrid. V Reale Madrid sú veľmi pokojní, pretože sú naďalej presvedčení, že im zmluvu nepredĺži. Toto im mal povedať sám Mbappé. Doťahanie medzi Mbappém a PSG pokračuje,” dodal Pedrerol.

José Álvarez, ktorý bol kedysi poslom správ z Chiringuita a La Sexty, doplnil svoje informácie. Novinár, ktorý je v súčasnosti hlavným informátorom Chiringuita o barcelonskej téme, uviedol, že jeho zdroje v Paríži tvrdia, že Al-Khelaïfi stratil kontrolu nad situáciou, a je preto nervózny.

Samotní ľudia v klube neveria tomu, čo povedal v rozhovore pre L’Équipe, a zdôrazňujú, že s návrhom rozhovoru prišiel práve prezident PSG, pretože chcel vyslať taký pevný odkaz.

Álvarez hovorí, že nikto vo francúzskom hlavnom meste nechápe logiku v slovách, že hráč nikdy neopustí  klub zadarmo, keď je to prakticky na jeho rozhodnutí, keďže mu o rok končí zmluva.

Rokovania o novej dohode sa neposúvajú vpred a ako hovoria zdroje novinárov, „opäť tu dostávame slová, nie činy. Stále hovorí, ale nerobí nič iné. Keby boli veci také jasné, ako hovorí Al-Khelaïfi, bolo by pred EURO ticho a po turnaji by jednoducho oznámil novú zmluvu.“

zdroj: Chiringuito, leparisien.fr

Subscribe
Notify of
11 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

11
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x