Domov Novinky Ako vyplniť medzeru, ktorú zanechal Kroos?

Ako vyplniť medzeru, ktorú zanechal Kroos?

Odchod Nemca otvára ďalšie možnosti pre Arda Gülera. Časť plánu zahŕňa premiestnenie Bellinghama. Vitinha a Kimmich sú na trhu, ale prestupy u oboch nie sú k dispozícii.

Autor: Marek Varga
3 komentáre

Toni Kroos svoje rozhodnutie odísť do dôchodku úplne tajil. Do utorka, kedy prišlo oficiálne oznámenie, ho nepoznali ani spoluhráči.

Bude ťažké vyplniť medzeru po Tonim, ale Real zvažoval rôzne možnosti, keďže očakával takéto rozhodnutie Nemca vzhľadom na jeho mlčanie o svojej budúcnosti.

Plánom Realu nie je uskutočniť prestup, ktorý by nahradil 34-ročného hráča, ale v budúcej sezóne venovať viac minút stredopoliarom, ktorí už v klube sú. Vrátane Gülera, hoci jeho pozícia nie je totožná s tou Toniho…

Posunúť Judea hlbšie do poľa by bolo súčasťou plánu, ktorý zahŕňa aj angažovanie Mbappého. Vďaka francúzskej hviezde, Viniciusovi a Rodrygovi by mohol Angličan získať späť časť práce tvorcu hry, ktorú odviedol v Dortmunde.

Jeho najlepšia úloha nie je podobná Kroosovej, ale Real sa bude snažiť dominovať v strede poľa a mať vpredu troch útočníkov. Premiestnenie Bellinghama poskytne Gülerovi viac minút v blízkosti pokutového územia súperov, ktoré si sám nahlas (a strieľaním gólov) vyžaduje.

To sa stane, ak samozrejme Carletto bude naďalej používať diamant ako taktickú formáciu. Ako to už párkrát v tejto sezóne bolo, vrchol diamantu bude domovom tureckého talentu. Stredopoliar dostane minúty na zapracovanie a ukončenie akýchkoľvek myšlienok o jeho hosťovaní.

Kroosove úlohy pôjdu na Modrića, aj keď s určitými rozdielmi. Kým Toni bol hráčom základnej jedenástky, Luka predĺži zmluvu do roku 2025 (momentálne tomu všetko nasvedčuje), jeho rola bude skôr podporná.

Tak či onak, Real Madrid bude mať s Chorvátom viac možností. Jednou z jeho úloh (keď bude na ihrisku) bude zahrávať štandardky.

Real toto leto neplánuje míňať peniaze na nového stredopoliara. Portugalčan Vitinha bol v tejto sezóne považovaný za najlepšieho stredopoliara PSG, no jeho cena je príliš vysoká.

Hoci mu Transfermarkt pripisuje trhovú hodnotu 45 miliónov eur, realita je iná. Ani Parížania nechcú predávať, ani hráč (v zastúpení Jorgeho Mendesa) nemá veľa priestoru na manévrovanie, pretože jeho zmluva platí do roku 2027.

V prípade Kimmicha by išlo o zopakovanie manévru, ktorý zabezpečil Realu Kroosa z Mníchova v roku 2014. Ale prípady nie sú analogické. Real teraz hrá šachovú partiu s Bayernom o Alphonsa Daviesa, čo znemožňuje pridať do transakcie tohto stredopoliara, ktorému tiež vyprší zmluva v roku 2025.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x