Domov Novinky Aj Casemiro potrebuje oddych

Aj Casemiro potrebuje oddych

Autor: Dávid
8 komentárov 980 videní

Zatiaľ čo Real Madrid iba v nedeľu večer odohral zápas piateho kola španielskej La Ligy, už o tri dni na to musí absolvovať meranie síl s hráčmi Mallorcy v rámci šiesteho kola. O nevyhnutnosti rotácie a nabitom programe hovoril počas minulotýždňových tlačových konferencií i tréner Ancelotti a to, že by zápas s nováčikom súťaže mohol byť príležitosťou na prípadný oddych stabilných článkov zostavy niet pochýb.

Jedným z adeptov by mohol byť aj brazilsky defenzívny záložník Casemiro. Ten od začiatku sezóny z 810 možných minút v rámci deviatich zápasov, v ktorých sa v klube a reprezentácií predstavil, vynechal v súhrne iba 37 minút, čím sa jednoznačne radí medzi jedného z najviac vyťažených hráčov zostavy Realu Madrid.

To, že Casemiro je svojim herným prejavom na ihrisku výnimočným hráčom niet pochýb, ak by sme mali hľadať obdobný kaliber jeho úrovne, tak momentálne nám napadá počet hráčov rovnajúci sa počtu prstov jednej ruky. Jeho ťažkú nahraditeľnosť si uvedomuje i trénera Ancelotti, ktorý pred zápasom s Valenciou na účet Casemira vyhlásil: „Nie je ľahké nájsť rovnaké defenzívne vlastnosti v ostatných hráčoch. Nemáme iného hráča s rovnakými prednosťami. Dúfam, že dokáže hrať každý zápas.“

Každý jeden člen tímu je tiež iba človek a niekedy by možno nebolo na škodu dať hráčovi i potrebný oddych v zápasoch podobných Mallorce. Už v záverečných minútach pred striedaním v 66. minúte v zápase s Valenciou sa nám začínalo zdať, že z Casemira je cítiť únavu. Robil chyby v rozohrávke, nedokázal prerušiť niektoré rodiace sa šance súpera a strácal lopty. Na toto u neho jednoducho nie sme zvyknutí.

Týmito vetami zároveň nevyjadrujeme kritiku voči hráčovi, no nádej, že tréner Ancelotti to videl podobne a dopraje Casemirovi štipku intenzívnejšej regenerácie v porovnaní s tou, ktorá sa mu dostaví iba skorším striedaním. Koniec koncov, i z nadmernej zápasovej a tréningovej záťaže sa môže objaviť neželaná daň v podobe zranenia a tá by bola v prípade Casemira naozaj veľmi vysoká.

Jeho zaradenie na lavičku náhradníkov by mohlo zároveň otvoriť rôzne debaty o alternatívach jedenástich mužov základnej zostavy do zápasu s Mallorcou. Sám tréner Ancelotti priznal, že ak sa Casemiro niekedy ocitne mimo základnú zostavu bude to musieť nevyhnutne znamenať zmenu herného plánu a celkového systému. Ako jedno z riešení vidí tréner hru na dvoch defenzívnejších stredových hráčov.

Hlavný adept na náhradu môže byť mladý Francúz Camavinga. Ten sa od svojho príchodu do Realu Madrid napriek celkovému hernému času v rozsahu iba približne 58. minút prezentoval jedným gólom a jednou asistenciou. Zároveň hráč vyhlasuje, že nemá problém hrať tam, kde ho o to požiada tréner. Takéto zápasy so súperom ako je Mallorca doma by mu tiež mohli dopomôcť k zbieraniu cenných skúseností po boku tímových kolegov, ktorí v Madride trávia čas už zopár rokov dlhšie.

Ak by sme však zároveň uvažovali i o súbežnom oddychu Luky Modrića, skúsenosť a dôvera v záložné rady by rapídne klesala a tým by sa Real už podľa nášho názoru sa ocitol na hranici hazardovania o dobrý výsledok. Veď predsa trojlístok Valverde-Modrić-Casemiro je o niečo zelenší než trojlístok Camavinga-Blanco/Isco-Valverde.  Žiadneho súpera netreba podceniť a výber zostavy je jednoznačne kľúčovým faktorom.

Ak by sme to mali zhrnúť, tak zaradenie Casemira i Modrića na lavičku náhradníkov súbežne je nereálnym riešením a jeden z tejto dvojice s najväčšou pravdepodobnosťou bude hrať (ak nie obaja). Tréner sa podľa vyjadrení bude uchyľovať k stiahnutiu Casemira na lavičku výrazne iba v krajných prípadoch, alebo keď bude oddych žiadať osobne hráč, preto i v prípade tvorby zostavy zajtrajšieho stretnutia budú zohrávať úlohu viaceré (aj nefutbalové) faktory.

zdroj: halamadrid.sk

 

Subscribe
Notify of
8 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

8
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x