Domov Novinky Adidas premenoval kopačky Toniho Kroosa

Adidas premenoval kopačky Toniho Kroosa

Adidas premenúva „najúspešnejší pár futbalových kopačiek v histórii“ z 11pro na Adidas TKpro, na počesť bývalého záložníka Realu Madrid.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

„Priniesli mi veľa šťastia, veľa som v nich získal a pre mňa ako hráča sú najdôležitejšie kopačky, musia byť také, v ktorých sa cítite pohodlne. Páči sa mi materiál a farba. S touto podrážkou mi stačí trochu potrénovať a už môžem hrať.“

Pre Toniho Kroosa bol model Adidas 11pro láska na prvý pohľad. Sprevádzal ho nepretržite od roku 2013. Proti Španielsku odohral stredopoliar svoj posledný zápas kariéry a zanechal tak svoj jedinečný odkaz vo svete futbalu.

Počas uplynulých desiatich rokov vyhral Toni všetko, čo sa vo futbale vyhrať dalo, s použitím svojho obľúbeného páru kopačiek, čím sa stali „najúspešnejším párom kopačiek v histórii.“ Dňa 21. mája Nemec oznámil, že po skončení sezóny odchádza do dôchodku.

Začalo sa bolestivé odpočítavanie, ktoré predĺžilo EURO. Svoje pôsobenie v národnom tíme ukončil v roku 2021, ale na naliehanie Juliana Nagelsmanna sa vrátil, pretože vedel, že to pre neho bude idylická rozlúčka, keďže turnaj sa hrá v jeho krajine. Fanúšikom doprial ešte päť zápasov.

„Značke sa nepáčilo, že hrám stále v tých istých kopačkách, pretože stále vychádzajú nové farby a materiály, a ja som vždy trval na tom, že chcem tie isté staré kopačky, pretože sa v nich cítim veľmi dobre,“ vysvetlil nemecký stredopoliar pred rokom dôvody, prečo vždy používal rovnaký model.

Keďže Toni a 11pro sú vernými spoločníkmi už desať rokov, jeden bez druhého nemôže odísť do dôchodku a táto vernosť vo futbale si zaslúži byť natrvalo zapísaná v histórii značky. Dokonalá dvojica kopačiek teraz ponesie jeho meno: Adidas TKpro na počesť Toniho Kroosa.

Vo veku 34 rokov mal Kroos stále silu na dlhšiu kariéru a na týchto majstrovstvách Európy to po jednej zo svojich najlepších sezón v Reale Madrid opäť dokázal. Futbal sa lúči s legendou a Adidas chcel mať so svojou hviezdou prepojenú peknú spomienku.

„Je to džentlmen, vrátil nám loptu, aj keď sme to my pre nich predtým neurobili. To veľa hovorí o tom, aký je Toni a aké je Nemecko,“ vysvetlil po zápase Unai Simón.

„Tento tím má svetlú budúcnosť, máme veľmi dobrých hráčov, dúfam, že sa budú naďalej zlepšovať. Budem ich sledovať v televízii,“ rozlúčil sa Kroos.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x