Domov Klub Abner: Mal byť ako Roberto Carlos, kariéru mu zničili tri vážne zranenia kolena

Abner: Mal byť ako Roberto Carlos, kariéru mu zničili tri vážne zranenia kolena

Autor: Administrátor
0 komentár

Hegemónia brazílskych ľavých obrancov v Reale Madrid mohla mať pred sebou ďalšiu minimálne desaťročnicu, ale osud to zariadil inak. Obrovský talent doplatil na vlečúce sa zdravotné problémy.

Abner disponoval skvelým pohybom, rýchlosťou, zvládal prepínať z ofenzívy do defenzívy. Bol spoľahlivý na vlastnej časti ihriska, skvele centroval na tej útočnej. V rodnej Brazílii pochytil aj tradičnú skvelú techniku. V roku 2013 ešte nebol plnoletý. Ako 17-ročný podpísal profesionálny kontrakt s účastníkom tamojšej najvyššej súťaže, ktorým bola Paraná.

Následne bol zapožičaný do konkurenčnej Coritiby, kde už štyri roky pôsobil počas mládežníckych čias. 18. septembra 2013 mal iba 17 rokov a necelé štyri mesiace, keď debutoval medzi seniormi v stretnutí proti mužstvu Goiás. Bol to jeho jediný štart za klub. V rovnakom roku totiž prišli dve prelomové veci v jeho kariére. Na prvú sa nesmierne tešil, druhá započala jeho koniec v takto skorom veku.

V októbri sa konali Majstrovstvá sveta do 17 rokov. Brazília bola znova jasným favoritom na titul, Abner mal vyárendované miesto na ľavom kraji. V prvom zápase skupiny A „Kanárici“ rozstrieľali Slovensko vysoko 6:1. Za nás sa trafil Denis Vavro. Každopádne, tam začala cesta Brazílie nakoniec do štvrťfinále, kde prehrala na penalty s neskorším porazeným finalistom z Mexika. Tohto duelu sa už ale Abner nedočkal.

Ešte predtým ho vyradilo vážne zranenie kolena v zápase proti Hondurasu. To bol začiatok jeho konca. Napriek tomu pozornosť veľkoklubov nestratil. Po zranení sa dal dokopy, aj keď to bola polročná pauza a v júli 2014 sa stal hráčom Realu Madrid. Napriek tomu, že vo svojom tíme ho už videl AS Rím. Začínal v Castille. Debutoval 8. augusta 2014, keď v zápase s Atléticom Madrid B striedal Javiho Noblejasa. Ten momentálne hráva za NAC Breda v Holandsku.

Prešlo však len pár dní a 5. septembra sa jeho nočná mora vrátila. Znova si zranil to isté koleno a opäť nehral poriadne dlho. Tentoraz vynechal kompletnú sezónu 2014/15. Až v lete 2015 ho Rafael Benítez po dlhej rekonvalescencii zaradil do prípravy áčka Realu Madrid na turné v Austrálii a Číne. Po šiestich dňoch sa znova zranil, tentoraz nie koleno a vynechal takmer celé leto.

Neskutočný príbeh však pokračoval. 20. septembra hral proti Realu Unión za Castillu, ale prešli iba tri dni a na tréningu si tretíkrát v kariére znova vážne zranil to isté koleno. Vtedy ho podržal Zinedine Zidane, nakoľko ho ponechal v tíme, a tak mohol Abner znova podstúpiť rekonvalescenciu. Nehral počas celej sezóny 2015/16. V ročníku 2016/17 už bol zdravý a pravidelne nastupoval. Absolvoval 21 stretnutí, Castilla skončila v tretej lige jedenásta.

Tri vážne zranenia kolena ho ale poznačili výrazne. V auguste 2017 poslal Abnera Real Madrid na hosťovanie do najvyššej portugalskej súťaže. Stal sa súčasťou Estorilu. Debutoval v septembri, do februára 2018 nastúpil len desaťkrát a hosťovanie bolo predčasne ukončené s obrovským výkričníkom po slove „sklamanie“.

Každopádne, „Biely balet“ s ním mal trpezlivosť aj ďalej. Prešlo len pár dní a v apríli zamieril na ďalšie hosťovanie do Coritiby. To je ten brazílsky klub, za ktorý na začiatku článku debutoval medzi seniormi. Do konca kalendárneho roku 2018 odohral 19 zápasov v brazílskej Serii A. Príbeh trápenia tým nekončil. V marci 2019 sa Abner vybral na hosťovanie do iného brazílskeho klubu Athletico Paranaense.

Štartoval len trikrát od januára tohto roku mal byť súčasťou celku až druholigového brazílskeho mužstva Água Santa, ale neštartoval ani raz. Kvôli pandémii koronavírusu. Abner sa kvôli zraneniam a operáciám kolena stal z najväčšieho brazílskeho talentu na ľavom kraji obrany hráčom, ktorý absolútne vypadol z myslí fanúšikov. Osud mu vôbec neprial. Dnes má 24 rokov a bohužiaľ upadol do hlbokého zabudnutia, odkiaľ sa už (podľa všetkého) nedokáže vyhrabať.

 

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x