Čo ma naozaj trápi?
„To, čo ma trápi, je to, čo sa deje. Je to váš vlajkový futbalista, „desiatka“ a vzal si ju, keď nemal kto prebrať Messiho „desiatku“. Čo ma bolí, je to, ako sa k Ansu správajú, pokiaľ ide o minutáž. Jedna, dve, tri minúty, to ma bolí.“
„Nežiadam od neho, aby hral v základnej zostave, nech sa deje čokoľvek, pretože všetci útočníci, ktorí tam sú, sú fenomenálni. Hovoríme o Ansu Fatiovi, hráčovi španielskej reprezentácie, ktorý prešiel La Masíou.“
Je Ansu naštvaný?
„Ansu nemôže byť naštvaný, pretože vyrastal v La Masía. Xavi mu povedal, že chce vidieť Ansua usmiateho, šťastného, pretože je to „desiatka“.“
Ste za odchod z Barçy?
„Prvá vec, ktorú mi Mateu [Alemany – pozn. red.] povedal, je, že Ansu je dedičstvom klubu, to je prvá vec, ktorú mi povedal. Na Ansua vsadili veľa, jasne mi to povedal. Keď som si sadol, aby som sa porozprával s Jorgem [Mendesom – pozn. red.], prvá vec, ktorú mi povie, je, že Ansu z Barçy neodchádza.“
„Ja si myslím niečo iné. Ako otec som naštvaný, to je fakt. Možno nemám pravdu, ale nemám s tým problém. Každý vie, aký je Mendes. Pred dvoma rokmi mi povedal, že má ponuky a Bartomeu ich nechce vypočuť.“
„Ak to bude takto pokračovať, odídem do Sevilly a hotovo. Nešiel som na zápas proti Realu, pretože aký to má zmysel. Na štadión už nepôjdem. Mám svoje miesto v lóži, ale už neprídem. Na poslednom zápase sa ma Ansu opýtal, prečo som neprišiel na štadión, pomyslel som si, že si ho radšej niekde pozriem. Povedal som mu, že sa mi nechce.“
Bude Ansu hrať za Barcelonu aj v budúcej sezóne?
„Pokiaľ ide o Ansuho, tak áno. Záleží na tom, čo bude Barça chcieť. Pokiaľ ide o mňa, chcem, aby sa Ansuovi darilo, pretože je to chlapec, ktorý sa narodil pre víťazstvo. Sú veci, o ktorých sa nedá polemizovať.“
Kde si Ansuho predstavujete?
„Na to bude ešte čas. Niekedy často myslím na Sevillu.“
Prestup do Realu Madrid?
„Teraz nie, pretože Ansu by to neprijal. Nemôžem ho tlačiť tam, kam nechce. Nikdy v živote však nepoviem nič zlé proti Realu. Som culé, nikdy však neviete, čo vám tento svet prinesie. Jedného dňa v živote… A ak sa to stane, vyhrabete video spred 15 rokov o tom, čo som povedal.“
Pamätáte si, ako pred dvoma rokmi všetci „zabíjali“ Viníciusa?
„A čo teraz, chcem to isté pre Ansuho, podporu a kontinuitu, na ktorú sa Vinícius mohol spoľahnúť v Reale.“
zdroj: marca.com

