Už ste v tréningovom kempe Brazílie. Prekvapilo vás, že vás Tite zaradil do konečnej nominácie?
„Pre chlapca, ako som ja, je hrať s Canarinhos na Majstrovstvách sveta viac ako sen. Najmä s neuveriteľnou konkurenciou na mojej pozícii. Len vďaka tomu, že som tu, sa cítim privilegovaný.“
„Odpočítavam minúty do nášho debutu 24. novembra so Srbskom. Mal som len jeden rok, keď sme vyhrali naše posledné Majstrovstvá sveta vo finále proti Nemecku a teraz, keď mám 21 rokov, dúfam, že budem opäť majstrom sveta.“
„Som pripravený to dosiahnuť. Je tu veľká konkurencia, ale ak sa mi nakoniec podarilo hrať častejšie za najväčší klub, aký existuje Real Madrid, tak je jasné, že môžem hrať aj za Brazíliu.“
Vinicius je vaše zrkadlo. Tiež ho stálo veľa dostať sa do plánov Titeho a teraz môže dokonca hrať v rovnakom kádri s Neymarom.
„Vini čakal na svoju chvíľu a ja čakám, kedy príde moja. Snívam o víťazstve na týchto Majstrovstvách sveta napriek ťažkým súperom, ktorí sú na tomto turnaji.“
„Predstavujem si víťazstvo vo finále proti Francúzsku alebo Nemecku, čo sú pre mňa popri Brazílii najlepšie tímy.“
Poďme sa baviť o konci La Ligy. Fanúšikovia na Bernabéu čakali niečo iné.
„Prehra vo Vallecase nás veľmi bolela. Nehrali sme dobre. Ani rozhodcovia nám nedovolili byť sami sebou. Vini a ja sme boli obeťami agresie v posledných dvoch zápasoch a rozhodcovia sa zachovali veľmi zle, nepotrestali to.“
„Dovolia nám všetko. Už som povedal, že je to pre mňa hanba, čo sa stalo s Falim a že VAR nezakročil. Pozrel sa na mňa a udrel ma, nebola to náhoda.“
„Neviem na čo slúži VAR. Sme však sebakritickí. Ani jeden z nás nehral vo Vallecas dobre. Myslím, že sme mohli hrať proti Rayo celú noc a tento zápas by sme nevyhrali.“
Uvoľnili ste sa po El Clásicu? Bolo to kvôli Majstrovstvám sveta?
„Sezónu sme začali dobre a neprehrali sme ani jeden zápas. Je však pravda, že po El Clásicu sme spadli z tak vysokej úrovne, akou sme sa prezentovali.“
„Napriek tomu nikto nepoľavil v súvislosti s Katarom. Real ide vždy vyhrať. Nech si nikto nemyslí, že tu niekto znižuje ostražitosť alebo dáva nohu z plynu dole.“
„Je pravda, že novembrové Majstrovstvá sveta sú niečím novým a môžu ovplyvniť predzápasové obdobie, ale keď vyjdete na ihrisko, dáte zo seba všetko, aby ste vyhrali a na Majstrovstvá sveta nemyslíte. Potom na všetko zabudnete.“
Proti Lipsku, Rayu a Cádizu sme nevideli skvelý Ancelottiho Real Madrid, na ktorý sme boli zvyknutí.
„Všetci súperi proti Realu predvádzajú najlepší zápas svojho života a proti ostatným súperom nehrajú s takou intenzitou. Toto je veľkosť Realu a my to prijímame. Sme na to zvyknutí.“
Hovorme o vás. Začínali ste na pravom krídle, občas ste hrali na ľavom krídle bez Viniho a teraz, keď je Benzema preč, hrávate ako číslo 9. Máte nejaké preferencie?
„Teraz som si osvojil všetky útočné pozície. A dobre sa tomu prispôsobujem. Chcem byť v základnej jedenástke čo najskôr. Teraz som na „9“, hrám ako „10“ a táto pozícia sa mi veľmi páči.“
„Mám väčšiu voľnosť pohybu, môžem ísť medzi línie a častejšie chodím do šestnástky a hľadám príležitosti na gól. Najradšej hrám v strede, pretože po stranách som ďaleko od brány, aj keď ma baví aj driblovanie a prechody. Najviac ma však baví hrať ako „10“.“
Za to dávate veľa gólov. Stačí sa pozrieť na vaše čísla v Lige majstrov a výkony v minulej sezóne.
„Áno, som tam rád. Gól je vo futbale maximum.“
Máme dôvod obávať sa Realu, keď sa vráti z Majstrovstiev sveta?
„Veľmi veríme v naše schopnosti a veríme v Ancelottiho. Keď sa vrátime z Kataru, budeme bojovať o všetky tituly. Ale ani my nemôžeme vždy vyhrať. Ale po Majstrovstvách sveta budeme pripravení na maximum a s väčšou nádejou ako kedykoľvek predtým.“
Vráťme sa k rozhodcom. Neuznali vám kontroverzný gól proti Girone, potom odpískali aj veľmi spornú penaltu pri akcii Asensia. Navyše, Faliho agresia voči vám nepriniesla žiadny trest. Od El Clásica sa zdá, že chyby rozhodcov Barcelone pomohli a ublížili vám.
„Nerád rozprávam o rozhodcoch, ale posledné kolá pred prestávkou boli ťažké. Pre súperov je všetko jednoduchšie ako pre Real. Rozprávali sme sa o tom v šatni a nevieme, čo sa deje. Je to niečo zvláštne.“
„V našom prípade sa im to veľmi nedarí. Uvidíme, či sa to po návrate zmení. Pri mojom góle proti Girone, neviem aké pravidlo bolo použité. Pre niekoho je gól legálny, pre iného faul.“
Dostali ste sa z čísla 12 do základnej zostavy. S Valverdem tak zakomponovaným do základnej jedenástky je to niečo ťažké.
„Uvedomujem si, že tréner zo mňa urobil hráča základnej zostavy a zvýšil môj význam v hierarchii mužstva. Vždy som pripravený hrať na maximum.“
Je možné získať šesť trofejí?
„Dajte fanúšikom vedieť, že za nich budeme bojovať. Bude to veľmi ťažké, ale slovo „nemožné“ v tejto šatni neexistuje. Tu sa bojuje o všetko. Dúfame v brutálne dobrý koniec ako minulú sezónu.“
zdroj: as.com

