V tejto časti rozhovoru nám Bale povie viac o bojoch o miesta v zostave, ako vníma BBC, Asensia, Mbappeho a kto stojí Realu Madrid v ceste pri dosahovaní úspechov.
Prvú časť rozhovoru, kde Gareth Bale rozpráva o ťažkých chvíľach, zraneniach a finále v Cardiffe si môžete prečítať TU.
2.časť
Myslíš si, že môžete získať všetkých 6 trofejí, o ktoré budete túto sezónu hrať?
„Je jasné, že to bude veľmi ťažké. Je veľmi ťažké vyhrať jednu, skúste si predstaviť šesť, ale presne to je ten dôvod prečo sme tu. Pôjdeme do toho s tým, že chceme vyhrať všetko, to je náš plán a myslíme si, že to môžeme dokázať. Ale budeme potrebovať aj šťastie.“
Čo je v tejto sezóne tvojím najväčším súperom na ceste za úspechom?
„Verím si a je dôležité mať dobrú predsezónnu prípravu, aby som mohol byť zdravý a silný. Pretože ako som už povedal, pre mňa je najdôležitejšie vyhnúť sa zraneniam. Počas sezóny sa vždy môže vyskytnúť zopár malých problémov, ale najdôležitejšie je stále sa sústrediť na hru a hrať najlepšie ako viem.“
Si si vedomý toho, že je stále ťažšie mať stabilné miesto v zostave?
„Je to možné, ale práve preto som tu, preto hrám za najlepší klub na svete a to je dôvod prečo vyhrávame tak veľa trofejí. Všetci chceme hrať a všetci veľmi tvrdo pracujeme na tom aby sme si vybojovali svoje miesto v zostave, ale toto celé nie je len o jedenástich hráčoch. Zidane udržuje rotáciu a dáva príležitosť všetkým. Myslím si, že najdôležitejšou vecou je, že všetci spoločne myslíme na víťazstvo. V predchádzajúcich sezónach sa nám darilo v LaLige alebo v Lige Majstrov, ale v poslednej sezóne sme obidve súťaže dokázali vyhrať práve vďaka rotácii v zostave. Dala nám veľa energie, je to výborný spôsob práce, pretože každý hráč má dostatok času na zotavenie. Je to výborné, pretože každý hráč prispel k úspechu.“
Veríš tomu, že Cristiano Ronaldo chce odísť?
„Vôbec tieto veci nečítam a nemám ani poňatie o tom čo sa stane. Pozrite sa, ešte len včera som zistil, že Lukaku prestúpil do Manchestru United… Naozaj neviem.“
Ale očakávaš, že s ním budeš hrať aj naďalej za Real Madrid, alebo nie?
„Samozrejme, vyhrali sme tituly, ide nám to dobre, nepotrebujeme nič meniť.“
Myslíš teda, že ostane s tebou?
„Skúste sa opýtať jeho.“
Myslíš si, že toto je najsilnejšia skupina hráčov, medzi ktorými si do teraz pôsobil?
„Máme naozaj veľkú skupinu hráčov a pokiaľ jeden z nich nemôže hrať, príde ďalší hráč, ktorý ho bez problémov zastúpi. Z lavičky nastupujú naozaj veľmi silní hráči. Takže áno. Mať skupinu hráčov s takou kvalitou, je veľmi dôležité pre celú sezónu.“
Tiež si bol prekvapený zo skvelých výkonov Marca Asensia?
„Nie. Pretože pracuje naozaj tvrdo a hrá veľmi dobre nie len v zápasoch, ale aj na tréningoch. V minulej sezóne mal momentky kedy naozaj zažiaril, je naozaj výborný hráč. Dúfam, že tento rok bude pokračovať vo svojej tvrdej práci a bude sa mu dariť. Ale tu sme v Reale Madrid, takže je úplne normálne mať takýchto kvalitných hráčov.“
Aký je tvoj názor na Mbappeho?
„Naozaj som jeho výkony moc nesledoval. Celkovo iný futbal až tak nesledujem, ale viem, že je to dobrý hráč a ak príde, tak je to preto, lebo mal výbornú minulú sezónu a má svoje kvality. Dúfam, že pomôže tímu, pokiaľ teda naozaj príde.“
Stále veríš, že sa Wales môže kvalifikovať na Majstrovstvá sveta?
„Samozrejme. Čakajú nás ešte 4 zápasy a na prvého v skupine strácame 4 body, takže sme stále v hre. Kým máme šancu, tak budeme bojovať až do konca, ale nebude to jednoduché. Budeme potrebovať aj trochu šťastia.“
Aký súperi čakajú Real Madrid na ceste za úspechom?
„Tí istí ako zvyčajne. Bayern, Barcelona, Juventus, PSG, zopár anglických klubov… Vždy je to podobné, ale podstatné je, že pokiaľ chcete vydržať až dokonca tak musíte poraziť každého.“
Myslíš, že kritika na útočné trio BBC je oprávnená? Čo by si povedal ľuďom, ktorí si myslia, že tím hrá bez BBC lepšie?
„Sú to ich názory a majú právo ich povedať.“
Real Madrid vyhral vďaka BBC rôzne tituly…
„Fakty hovoria samy za seba. Ľudia budú vždy rozprávať svoje názory, ale nakoniec si všetci uvedomia, že je to tréner, kto o tom rozhoduje.“
Si spokojný s Benzemom a Ronaldom?
„Áno, trávime spolu čas, veľmi dobre si spolu rozumieme a spolu sme už vyhrali veľa titulov. Vždy je to ale tréner, kto určuje zostavu a my musíme zo seba vždy vydať to najlepšie.“
Bale to v minulej sezóne naozaj nemal ľahké, ale veríme, že ho zranenia budú obchádzať a on znova naplno ukáže svoje kvality a bude oporou tímu počas celej sezóny.
zdroj:marca.com

