Jude, tvoja spolupráca s Harrym vyzerá tak, že si navzájom pomáhate pri strieľaní gólov. Ako sa rozvíja a aká dôležitá môže byť pre tím?
„Myslím si, že som si s Harrym vybudoval dobrý vzťah za posledné štyri, päť rokov, najmä po Katare, keď sme hrávali tak blízko pri sebe. Je pre mňa cťou môcť s ním hrať. Podľa mňa je to najlepší anglický futbalista v histórii. Práve on dal tejto reprezentácii viac než ktokoľvek iný, viac než akýkoľvek iný hráč Anglicka, takže úprimne povedané, hrať s ním je pomerne jednoduché. Teraz je na neuveriteľnej úrovni. Vôbec o ňom nepochybuješ. Bez ohľadu na to, či je pri hre alebo nie, vieš, že ovplyvní zápas. A dnes to urobil opäť.“
Vďaka dnešnej výhre ste obsadili prvé miesto v skupine. Ako hodnotíš prvé tri zápasy turnaja po víťazstve v skupine?
„Pred štartom turnaja sme mali v hlave cieľ rozdeliť si ho na etapy. Podarilo sa nám dosiahnuť prvý cieľ, čiže vyhrať skupinu. Dnešné víťazstvo bolo dôležité, pretože sme chceli mať trochu kontroly nad vlastným osudom, pokiaľ ide o cestu turnajom a miesta, na ktorých hráme. Viem, že niektorí si už stihli urobiť plány, takže je dobré, že nemusia nič rušiť. Aj to som sa naučil hraním na turnajoch. Je dôležité snažiť sa čo najlepšie nastaviť si cestu turnajom. Dnes sme to víťazstvom presne urobili.“
Ako si už spomenul, v druhom polčase ste hrali trochu lepšie a mali ste za sebou náročný zápas s Ghanou. O čom sa rozprávate počas prestávky na občerstvenie alebo cez polčas, aby ste zlepšili hru počas zápasu?
„Myslím si, že počas prestávky na občerstvenie je to ťažké, pretože je dosť krátka a vládne tam pomerne veľký chaos. Každý sa snaží prijať to, čo potrebuje, aby dohral polčas a podobne. Ale cez polčas bol tréner určite skvelý v tom, ako nám odovzdával také malé pokyny, ktoré mali zvýšiť intenzitu našej hry. Myslím si, že to bolo vidieť v oboch víťazných zápasoch, s Chorvátskom aj dnes. Po návrate do druhého polčasu sme išli na vyššiu úroveň. Veľkú zásluhu na tom má tréner, určite bol toho súčasťou.“
Teraz budete hrať so Senegalom alebo Kongom. Čo si o nich myslíš? A druhá vec: zranenia v tíme.
„Pokiaľ ide o zranenia, v tejto chvíli ide iba o Reecea. Niekoľkých chalanov bolo dnes potrebné šetriť, ale to je úplne normálne po takých dlhých sezónach, aké mali všetci za sebou. Dec dnes nehral a pritom len nedávno nastúpil vo finále Ligy majstrov. Odohral nejaký absurdný počet zápasov, myslím, že takmer všetky. Takže je normálne, že teraz môže byť trochu unavený. Tam, kde sa môžeme o seba starať, musíme to urobiť.“
„Aj pre mňa bolo striedanie ku koncu ťažké, ale je to rozhodnutie trénera, ktorý sa snaží chrániť naše nohy. A pokiaľ ide o súpera, pre nás to naozaj nemôže mať väčší význam. Musíme prejsť cez všetky najlepšie tímy, cez všetky mužstvá, ktoré si zaslúžili miesto v ďalšom kole.“
„Ku každému musíme pristúpiť rovnako. Budeme na sto percent rešpektovať každého súpera, ale musíme si zároveň uvedomovať, že ak chceš vyhrať mundial, musíš hrať s náročnými súpermi.“
[otázka po španielsky] Dnes gól a asistencia. Sledujeme na tomto mundiali najlepšieho Bellinghama? Pretože na tento mundial prišiel asi najlepší Bellingham z celej sezóny.
„Neviem. Neviem. Dúfam. A dúfam, že aj pre zvyšok to bude najlepší Bellingham.“
Ahoj, Jude. Otázka po španielsky, pre agentúru EFE.
„Áno, ale pomaly, prosím.“
Jasné, samozrejme. Dnes sme ťa opäť videli usmiateho na ihrisku. Ako hovoril môj kolega, sledujeme vzorového Judea Bellinghama, s asistenciami, s gólom, hviezdu. Už nejaký čas, minimálne v Španielsku, sme nevideli, že by si sa takto usmieval. Zdalo sa, že hráš s pochybnosťami, aspoň v Reale Madrid, a teraz opäť ukazuješ, že hráš so sebavedomím. Čo máš v reprezentácii, čo ti chýba?
„Nemyslím si, že je to otázka sebavedomia. V Reale Madrid som hrával trochu inak, trochu nižšie, a v Anglicku hrám viac ako „desiatka“ alebo vyššie postavená „osmička“, ale pre mňa nie je dôležité, kde hrám na ihrisku. Chcem hrať dobre pre svoj tím. Ďakujem.“
zdroj: YouTube.com

