„Dnes som hovoril s Realom Madrid a prekvapila ma odpoveď, ktorú som dostal po svojej otázke. Povedal som im to takto: „No dobre, po Juliánových slovách môže začať rokovať aj Real Madrid.“ A v klube mi odpovedali: „Ak ho Atlético má niekomu predať, tak práve nám.“ Tak mi to povedali. Možno je to skôr želanie než realita, možno obyčajný komentár bez väčšieho významu, ale v Reale Madrid sú presvedčení, že Atlético ho predá práve im. Preto by som Real Madrid z tejto veci vôbec neodpisoval.“
„Spôsob uvažovania môže byť takýto: „Dobre, Julián, chceš odísť. Už to tu nevydržíš, nechceš zostať ani chvíľu dlhšie. Po tom, čo si povedal, bude pre teba navyše veľmi ťažké ďalej tu hrať. V poriadku, môžeš odísť, ale my na tom musíme zarobiť a nemôžeme ísť pod 150 miliónov eur. Máš teda dve možnosti: zostaneš alebo prijmeme ponuku Realu Madrid za 150 miliónov eur.“
„Zostaneš alebo pôjdeš do Realu. Vieme, aký je tvoj sen. Pravdepodobne ide o Barcelonu, ale verejne si to nepovedal, takže v Reale Madrid sa za to nikto nebude urážať. Ponuka Realu Madrid sa tiež dá predstaviť ako splnenie sna. O svojom sne si nikdy jasne nehovoril. Tvoj agent sa pomýlil, dobre vystúpil v Solo para culés (podcast pre fanúšikov Barcelony, kde vystúpil Fernando Hidalgo), ale realita je taká, že chceš prísť do Realu Madrid.“
„Naozaj by som Real Madrid neodpisoval. Podľa mňa je klub teraz v lepšej situácii než predtým. Hnev Atlética je taký veľký, že nepriateľom sa stala Barcelona, a nie Real Madrid.“
„Prečo Barcelona? Pretože Real Madrid je klub, ktorý dáva záruky. Prečítajme si ten autorozhovor z agentúry EFE, pretože José (Álvarez, novinár Chiringuita a fanatik Barcelony) ho ešte nečítal, aby sme videli, či je rozzúrený alebo nie. Real Madrid je v lepšej situácii než kedykoľvek predtým. Nikto ho tam neumiestňuje, takže ho tam umiestňujem ja: pozor na Real Madrid.“
zdroj: Chiringuito

