Počas nezabudnuteľnej noci pre mladú brazílsku hviezdu, odohral Endrick svoj posledný zápas za Palmeiras. Koniec jednej éry. Večer bol plný emócií, keď priaznivci vzdali hold svojej hviezde veľkolepým tifo zobrazením, ktoré dohnalo 17-ročného zázračného chlapca k slzám ešte pred výkopom.
Tichý výkon
Napriek emocionálnej kulise mal Endrick na ihrisku pomerne utlmený výkon. Za 70 minút hry stihol len 20 dotykov a skompletizoval dva driblingy. Endrick, ktorý v tejto hre hral ako útočník, sa nepúšťal do krídel ako v iných hrách a bol viac nehybný v strede, čo je pravdepodobne hlavný dôvod, prečo sa do hry nezapojil – ani Palmeiras ako celok nehral tak dobre, aby mu v tom pomohol.
Ovácie v stoji
Po ostrom súboji a následnom striedaní Endrick zožal veľký potlesk celého štadióna. Fanúšikovia sa postavili na nohy, aby ukázali svoje uznanie za všetko, čo pre klub urobil. Keď Endrick odišiel z ihriska, zamieril priamo do tunela, pravdepodobne dostal nejakú lekársku pomoc – ale zranenie nevyzeralo vážne a Endrick sa o chvíľu vrátil na lavičku.
Reprezentačné povinnosti a následne nová kapitola vo vysnenom drese
Endrick teraz odíde z Palmeiras do Realu Madrid a toto leto bude súčasťou predsezónneho turné po USA. Najprv si však zahrá s Brazíliou na Copa America. Real Madrid i samotný hráč dúfa, že sa z medzinárodného turnaja vráti fit, a vo forme. Konkurencia v tíme Los Blancos je obrovská. Endrick bude musieť o svoje miesto od prvého dňa tvrdo bojovať.
zdroj: managingmadrid.com

