Predĺženie zmluvy?
„Je neuveriteľnou radosťou, že sa môžem vrátiť na toto špeciálne miesto a zdieľať tak dôležité predĺženie zmluvy s mojou rodinou. Som v najlepšom klube na svete. Cítim sa nesmierne hrdý.“
„Real Madrid mi dal všetko. Zrelosť a hodnoty ako byť dobrým človekom, byť dobrým futbalistom, rozvíjať sa a byť príkladom pre deti. Real Madrid je obrazom pre celý svet a my sme príkladom. Je to neskutočná radosť reprezentovať tento znak.“
Voľba Realu Madrid?
„Je nemožné povedať nie Realu Madrid. Je to to najkrajšie, čo môže byť. Keď vám predstavitelia oznámia, že máte možnosť predĺžiť zmluvu s týmto klubom, nerozmýšľate.“
9 titulov?
„Všetci hráči Realu Madrid sú hladní po tituloch a nemôžeme žiť bez víťazstiev. V športe je pre mňa víťazstvo všetkým. Keď vyhrám, som najšťastnejší človek na svete, a keď nie, mám pocit, že o veľa vecí prichádzam. V deň, keď to nebudem cítiť, nebudem v Reale Madrid.“
Hra na Bernabéu?
„Je to to najkrajšie, čo môže byť. Nie je nič krajšie. Ten pocit kráčať na ihrisko, cítiť tlak z toho, že musím vyhrať a hrať za Real Madrid. Je to najkrajší adrenalín na svete.“
Florentino Pérez?
„Bol tu vždy, v každom okamihu, dobrom alebo zlom. Bol tu, aby nám vždy pomohol a naučil nás hodnotám, ktoré sa od hráča Realu Madrid vyžadujú. Tiež na nás neustále tlačil, aby sme vyhrávali. Vždy sa ukáže v dobrej nálade. Vždy bude mať rešpekt rodiny Valverde a bude veľmi milovaný.“
Nezabudnuteľné chvíle?
„Keď sa staneme šampiónmi a pôjdeme na Cibeles. Keď vidíte, ako všetci títo ľudia zapĺňajú celé mesto bielymi dresmi, robí vás to šťastným. Po tejto skúsenosti sa môj život v tomto klube zmenil. V priebehu rokov som si uvedomil, aké krásne je zdieľať šatňu vo Valdebebas a na Bernabéu. Nie je nič krajšie ako prežívať tieto chvíle.“
DNA Realu Madrid?
„V Reale Madrid je 90 minút na Bernabéu veľa času. Fanúšikovia a hráči bojujú až do konca, nikdy sa nevzdávame, dávame všetko do boja o každú loptu. Kým rozhodca poslednýkrát nezapíska do píšťalky, vždy je šanca vyhrať zápas.“
Šatňa?
„Je to mix veteránov a mladých hráčov. Vždy je tu zdravá konkurencia, ktorá pomáha tímu zlepšovať sa. Najdôležitejšie je, že všetci ideme rovnakým smerom a usilujeme sa o rovnaký cieľ: vyhrať tituly, aby sme to spoločne oslávili.“
Futbalová vyspelosť?
„Moja túžba vyhrávať a získavať tituly sa nezmenila. Samozrejme, že som sa ako hráč zlepšil a veľa som sa naučil počas súťaženia o miesto a náhradníka. Učil som sa od kolegov a čo najlepšie som zažil dôležité chvíle. Veľa som sa naučil od Kroosa, Modriča a Casemira. Toto mi pomohlo.“
Všestrannosť?
„Keď budem hrať na svojej prirodzenej pozícii, teda ako stredný alebo pravý stredopoliar, vtedy môžem naplno ukázať svoje schopnosti. Som však mužstvu k dispozícii, keď to potrebuje a ak nejaký hráč chýba, snažím sa pomôcť, kde môžem. Vnútri dávam zo seba všetko, a keď ide o to byť náhradníkom, snažím sa priniesť svoju energiu a podporu.“
Radosť vašich rodičov?
„Je to pre nich veľká správa. Vždy sú so mnou a vždy im budem ďakovať za všetky ich hodnoty a zásady života. Každý deň a večer som ich videl bojovať celé hodiny, aby som si mohol dať niečo na jedenie alebo kúpiť kopačky.“
Akadémia Realu Madrid?
„Vždy budem vďačný za to, ako sa ku mne správali, keď som prišiel. Prespal som v klubovej mládežníckej hráčskej rezidencii a pre mňa to bol 5-hviezdičkový hotel. Niečo veľmi krásne a niečo, čo musíte vedieť oceniť, keď ste mladí, pretože si to niekedy neuvedomujete. My, ktorí ideme na ihrisko, sme hráči, ale za tým všetkým je veľa ľudí. Kuchári, fyzioterapeuti, lekári… Vždy sú tu, aby pomohli, keď niekto niečo potrebuje.“
„Madridistas, som veľmi rád, že môžem predĺžiť zmluvu. Snívam o tom, že tu s vami všetkými strávim ešte veľa rokov, spolu na Bernabéu, zdieľajúc túto lásku spoločne. Ja a moja rodina budeme vždy vďační za podporu, ktorú nám dávate. Vždy budem bojovať za Real Madrid. Hala Madrid!“
zdroj: realmadrid.com

