Domov Novinky Bellingham: Už ma nebaví počúvať o mojom veku, chcem len hrať

Bellingham: Už ma nebaví počúvať o mojom veku, chcem len hrať

Jude Bellingham poskytol rozhovor pre L'Équipe pri príležitosti víťazstva v Kopa Trophy. Prinášame vyjadrenia stredopoliara Realu Madrid zverejnené Francúzmi.

Autor: Marek Varga
0 komentár

„Spočiatku som nemal veľmi rád futbal. [prekvapený výraz pýtajúceho sa] Áno, viem, teraz je šialené takto rozmýšľať. Keby mi teraz niekto zobral futbal, myslím, že by som sa zbláznil.“

„Asi by som chodil na skupinové stretnutia, kde by som zbieral trávu alebo kvety a robil kytice, ktoré by som daroval mame [smiech]. Presne tak som bol vtedy. K futbalu som sa dostal asi preto, lebo rodičia na mňa nikdy netlačili. To bolo na tom to najlepšie.“

„Otec ma zobral na tréning, ale v podstate povedal: ak chceš hrať, hraj alebo zbieraj kvety. Moji rodičia ma nikdy do ničoho nenútili. Pokiaľ som bol dobrý chlap a záležalo mi na iných ľuďoch, mohol som maľovať životné plátno po svojom. Vlastne mi to dodnes pripomínajú moji rodičia.“

„Moja láska k futbalu pochádza zo súťaživosti, úprimne. Vždy som bol veľmi súťaživý. Aj pri zbere kvetov, vždy som chcel vybrať to najlepšie. Keď sme hrali, vždy som chcel byť najrýchlejší. Ako dieťa som s tým mal veľa problémov.“

„Hlavne keď som prehral, ​​bol som hrozný, nepodával som si ruky po prehre a podobne. Naučil som sa tvrdou cestou, že musíte prejaviť túto úctu. Nakoniec to však bola určite súťaž, ktorá ma prinútila milovať túto hru.“

„Futbal som vždy bral zo dňa na deň. Ľudia hovoria, že si treba stanoviť ciele alebo urobiť to či ono. Mojou predstavou vždy bolo ukázať sa každý deň a dať zo seba všetko, či už v posilňovni, na ihrisku alebo počas regenerácie, a potom vidieť, kam ťa to zavedie.“

„Keby mi niekto povedal, že strávim tri roky v Nemecku a potom sa presťahujem do Španielska, ale nikdy nebudem hrať Premier League, bol by som šokovaný. Jednoducho nechám sa unášať.“

„Základom tejto cesty je, že musíte ukázať svoje ja. Musíte to urobiť bez akýchkoľvek pochybností. Pamätám si, že keď som prišiel do Dortmundu, mohol som si vybrať niekoľko iných klubov.“

„Ale keď sme podpísali zmluvu, hovorili sme ako rodina: rozhodli sme sa a nechceme počuť nič viac o iných tímoch. Ideme do toho.“

Ťažkosti po presťahovaní?

„Niekedy je to ťažké, napríklad keď chcete zažiť novú kultúru. Idete si niečo pozrieť, no ľudia vás spoznávajú a je to ťažké obdobie. Snažím sa to však robiť preto, aby som sa naučil čo najviac. To vždy uľahčilo zvyšok vecí. Moji kolegovia boli vždy skvelí a pomohli mi aklimatizovať sa.“

Čo prinesie budúcnosť?

„Chcem, aby ľudia ocenili to, čo momentálne robím [smiech]. Momentálne sa mi ako mladému hráčovi darí a všetci naokolo vám stále hovoria: áno, ale premýšľajte o tom, čo budete robiť v budúcnosti.“

„Už teraz hrám na dobrej úrovni. V podstate ma už nebaví počúvať o mojom veku a chcem si len zahrať, ale asi to tak v tejto hre chodí. Najmä teraz, keď máme toľko skvelých mladých talentov. Ľudia sú sústredení a nadšení z toho, ako bude hra vyzerať v budúcnosti, keď mladí hráči už teraz ovplyvňujú zápasy na vysokej úrovni.“

„Takže áno, môže to byť frustrujúce, ale celkovo sa cítim vždy naozaj dobre. Je to skôr mimo ihriska, že máte pocit, že vám idú do hlavy iné veci a stáva sa to trochu stresujúce, ale ako hovorím, skvelý podporný systém mi vždy pomáhal sústrediť sa na danú úlohu.“

Kde sa vidíte o 5 rokov?

„Za 5 rokov, dúfajme, s 5 Ligami majstrov [smiech]. Plus EURO a možno aj Majstrovstvá sveta. Nie… Som len niekto, kto sa vždy snaží pozerať na hru tým najoptimistickejším možným spôsobom. Napríklad nevidím zmysel v hraní, keď si myslíte, ach, dnes prehráme.“

„Myslím si, že každý rok musíte ísť do každej súťaže s tým, že môžete vyhrať. Inak, prečo to vôbec robiť? Takže je pre mňa ťažké presne povedať, koľko titulov dosiahnem.“

„Radšej sa teraz sústredím len na to, aby som hral dobre. A ak bude o 5 rokov moja rodina zdravá a šťastná, to je pre mňa najdôležitejšie. A rovnako chcem hrať aj naďalej, pretože mám sebavedomie na to, že na ihrisku dokážem robiť dobré veci.“

zdroj: lequipe.fr

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x