Domov Novinky 614 minút za 17 mesiacov

614 minút za 17 mesiacov

Borussia Dortmund si Reiniera nevšíma, no stále ho chce mať v zostave. Prečo?

Pred dvoma rokmi bol Reinier Jesus Carvalho šťastný chlapec. 29. januára strelil jeden z piatich gólov Brazílie na predolympijskom turnaji. Bol jedným z pilierov tejto reprezentácie.

Na cestu do Madridu mal už pripravený pas a mal v pláne spolupracovať s legendárnym Raúlom v druhom tíme Realu. Toto bola posledná skúška politiky Los Blancos, ktorá sa využila aj pri Viníciusovi a Rodrygovi.

23. februára 2020 debutoval v Castille. Odohral tam len tri zápasy, keďže celý svetový futbal sa kvôli koronavírusu zastavil. 7. marca sa naposledy objavil v zostave Castilly. Strelil dva góly a rezervný tím vyhral nad Coruxo 4:0. V krátkom čase Reinier ukázal, že Segunda B nie je jeho úroveň.

Dnes z jeho šťastia nezostalo nič. V auguste 2020 odišiel na hosťovanie do Borussie Dortmund. Tam mal dokonale zapadnúť do herného štýlu a pochybnosti o jeho schopnostiach a konkurencii na jeho obľúbenom poste sa zdali byť druhoradé. Obavy však boli celkom oprávnené.

Za 17 mesiacov v Nemecku nazbieral Brazílčan na ihrisku iba 615 minút. Ostatné čísla sú ešte desivejšie: 30 odohraných zápasov, 20 minút priemer na zápas, iba 3 zápasy v základnej zostave, jeden gól, návštevy na tribúne, pauza kvôli koronavírusu…

Od príchodu Reiniera do Dortmundu nazbieralo 30 hráčov viac minút ako on. V tejto sezóne má z 27-členného tímu BVB na konte najmenej minút len ​​päť.

Nič nevyšlo podľa predstáv a Real Madrid si je toho vedomý. Reinier sa v Nemecku nijako nepresadil a jediným východiskom zo súčasnej situácie je zmena klubu a prostredia. Čím skôr, tým lepšie.

20-ročný mladík potrebuje predovšetkým hrať a posledných 17 mesiacov premárnil. Potrebuje chytiť minúty a konečne prestať hromadiť frustráciu. Napriek svojmu optimistickému postoju si každý, kto sleduje tréningy BVB, všimne, že Brazílčan nebude mať na Nemecko dobré spomienky.

Borussia sa v zime neplánuje zapojiť do prestupového trhu a a neplánuje skončiť hosťovanie s Reinierom. Napriek tak malému počtu šancí od trénera, klub trvá na tom, že má plány na zvyšok sezóny. Z Vestfálska zatiaľ neprichádzajú žiadne ďalšie informácie.

Jeho prípad môže Realu pripomenúť zlé skúsenosti s hosťovaniami Andriyho Lunina. Bez miesta v zostave Carla Ancelottiho musí byť ďalší postup Brazílčana analyzovaný s chirurgickou presnosťou.

Napriek strate času má Valdebebas dojem, že nájsť mu klub v Španielsku nemusí byť veľmi zložité. Reinier má predsa len 20 rokov. Ale on aj Real Madrid si musia dobre premyslieť ďalší krok.

zdroj: marca.com