Domov Novinky 5 hráčov Realu Madrid, ktorí budú v nasledujúcej sezóne pod tlakom

5 hráčov Realu Madrid, ktorí budú v nasledujúcej sezóne pod tlakom

Real Madrid je úradujúcim víťazom LaLigy a Ligy majstrov a už teraz patrí medzi veľkých víťazov na prestupovom trhu v lete 2022, keďže zadarmo získal Antonia Rudigera a hviezdneho stredopoliara Aureliena Tchouameniho z Monaka.

Autor: Michal
0 komentár

Očakávania v Madride však zostávajú vysoké. Ihneď po zabezpečení 14. titulu Ligy majstrov v klubovej histórii všetci od prezidenta cez manažéra až po hráčov až po fanúšikov dali jasne najavo, že pozornosť sa sústreďuje na 15. titul.

Tlak v hlavnom meste Španielska zostáva taký intenzívny ako kedykoľvek predtým. Tu je päť hráčov Realu Madrid, ktorí by v sezóne 2022/23 mohli cítiť poriadny tlak.

LB Ferland Mendy

Začneme ľavým obrancom Ferlandom Mendym, ktorého záchrana na bránkovej čiare proti Manchestru City bol jedným z najdôležitejších a nedocenených momentov na ceste Realu Madrid k titulu Ligy majstrov 2021/22.

Mendy, ktorý v roku 2019 prišiel z Lyonu za 50 miliónov eur, bol defenzívnou skalou Merengues, no v ofenzíve bol nekonzistentný. To viedlo k tomu, že Vinicius Jr. musel na seba naviazať viacero obrancov naraz s malou pomocou od Mendyho.

Múdre rozhodnutie Realu Madrid získať Antonia Rudigera zadarmo by mohlo znamenať viac minút pre Davida Alabu na jeho starej pozícii ľavého obrancu.

Mendyho miesto v zostave ešte nie je stratené, no je v ohrození. Ak sa Mendy nezlepší v ofenzíve a to povedie k zložitejším úlohám pre Viniciusa Jr., potom by Francúz skutočne mohol v sezóne 2022/23 prísť o miesto v základnej zostave.

RB Dani Carvajal

Aby som bol úprimný, Dani Carvajal viac než vynahradil svoje problémy počas sezóny senzačným výkonom vo finále Ligy majstrov, keď odstavil jedného z najviac elektrických útočníkov na svete v Luisovi Diazovi. Carvajal futbalovým fanúšikom po celom svete pripomenul, že je kráľom na pozícii pravého obrancu. A to napriek všetkým svojim chybám proti Kylianovi Mbappemu a Ferranovi Torresovi v súbojoch back-to-back pred niekoľkými mesiacmi.

Avšak fanúšikovia Realu Madrid, hoci rešpektujú Carvajala a sú mu vďační, zostávajú nervózni z pozície pravého obrancu. Je to pozícia ktorá potrebuje posily. Je však nepravdepodobné, že by ju klub posilnil v aktuálnom prestupovom období. Reece James je dlhodobým cieľom, ale neexistuje spôsob ako by ho Real mohol získať toto leto. Aj v roku 2023 to bude ťažké.

Takže to bude ďalší rok pre Carvajala a Lucasa Vazqueza, možno s Alvarom Odriozolom, ktorý sa vráti z hosťovania vo Fiorentine.

Je to riziko a na Carvajalových pleciach je veľa, aby zostal zdravý a konzistentný, čo sa mu veľa z posledných sezón nepodarilo. V najlepšom prípade je Carvajal stále jedným z najlepších pravých obrancov na svete. Ale Madridistas sa obávajú, že nemôže ukázať túto úroveň počas 38 kôl LaLigy a ďalších zápasov Ligy majstrov či Copa del Rey.

LW Eden Hazard

Akú úlohu bude hrať Eden Hazard v zostave Realu Madrid pre sezónu 2022/23? To je kľúčová otázka, na ktorú musí odpovedať Carlo Ancelotti. Nikto si nemôže dovoliť jeho mzdy a po ďalších sezónach plných zranení nie je o Belgičana záujem.

Ale ak je jeho vystúpenie proti Cádizu nejakým náznakom, možno ten starý Hazard stále niekde vnútri je. 31-ročný ľavý krídelník už nemá v členku platničku a to by mu mohlo pomôcť nájsť slobodu pohybu a následnú istotu, ktorú potrebuje na to aby bol efektívny.

Hazard je pod väčším tlakom ako ktorýkoľvek iný hráč Realu Madrid, vzhľadom na jeho cenovku a neschopnosť splniť očakávania.

Je však odhodlaný a Madridisti stále právom milujú a dúfajú v jedného z najúžasnejších hráčov spred pár rokov. Uvidíme, či si sedmička dokáže v sezóne 2022/23 vybojovať užitočnú rolu; bude to vyžadovať veľa tvrdej práce.

DM Casemiro

Brazílsky defenzívny stredopoliar Casemiro dostal na začiatku sezóny ostrú kritiku od niektorých fanúšikov, pretože vyzeral veľmi unavene a podával slabé výkony. Hviezda Realu Madrid nebola nikdy známa svojou istotou na lopte.

Ako sezóna pokračovala, Casemiro sa vrátil k svojej bývalej svetovej triede a povzbudilo ho aj správne rozhodnutie Carla Ancelottiho dať v jarnej časti 2021 Eduardovi Camavingovi viac minút. Výsledkom bolo že Casemiro dosiahol vrchol svojej kvality, keď ho jeho tím najviac potreboval. Vo finále Ligy majstrov ukázal majstrovskú triedu v obrane.

Prečo je teda Casemiro pod tlakom napriek tomu že je klubovou legendou, ktorá má za sebou pozitívnu sezónu? Dve slová. Aurelien Tchouameni.

Real Madrid zaplatil za 22-ročného stredopoliara, ktorý môže fungovať ako šestka, viac ako 80 miliónov eur. Los Blancos skočili po príležitosti podpísať hviezdu Ligue 1, pretože vedeli že je to jediná mysliteľná dlhodobá náhrada pre Casemira.

Ale keďže Tchouameni je už taký dobrý – v sezóne 2021/22 bol najlepším stredopoliarom Ligue 1 a doviedol Monako až k top 4 – a keďže klub minul na jeho kúpu toľko peňazí, Tchouameni nemusí byť len dlhodobou náhradou. Mohol by Casemira posadiť už v tejto sezóne.

To sa ľahšie povie, ako urobí. Takže Tchouameni by mohol byť spočiatku hráčom do rotácie, akým bol Camavinga vo svojej prvej sezóne v Madride. Napriek tomu Casemiro za sebou pocíti tlak Tchouameniho, keďže Tchouameni je špeciálny hráč a s loptou pri kopačkách ponúka viac.

RW Rodrygo Goes

Hoci je Rodrygo Goes hlavným kandidátom na prelomovú superhviezdu v sezóne 2022/23 po neuveriteľne ťažení v sezóne 2021/22 – najmä v Lige majstrov, ktorá sa preňho stala typickou súťažou – krídelník je skutočne pod tlakom.

Rodrygo je tretím hráčom na zozname, ktorý bol v prestupovom období 2019 podpísaný za minimálne 50 miliónov eur. Zdá sa, že tento poplatok by mohol byť výhodný, ak bude Rodrygo pokračovať vo svojej súčasnej trajektórii.

Nie je však ťažšia úloha ako byť začínajúcim útočníkom v Reale Madrid. Po tom čo v minulej sezóne vyhral boj o pozíciu nad Marcom Asensiom vďaka svojej defenzívnej práci a kreativite, musí Rodrygo teraz dokázať že môže byť štartérom na plný úväzok na pravom krídle.

Musí toho veľa dokázať. Hoci sa svojimi gólmi chytil vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov, Madridisti chcú od neho vidieť podobné výkony aj v LaLige.

Real Madrid očakáva od hráča na tejto pozícii viac. Rodrygo musí byť rozdielový v každom zápase a mal by mať minimálne dvojciferný počet gólov vo všetkých súťažiach.

Real sa na prestupovom trhu pozerá po hráčoch ako Serge Gnabry, takže Rodrygo by tiež mohol byť pripravený na veľkú konkurenciu. Navyše nemôžeme zabudnúť na hráča Castilla, menom Peter Federico, ktorý minulú sezónu pobláznil Madridistov výkonom proti Athleticu Bilbao.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x