Domov La Fábrica 24 hodín, ktoré mohli zmeniť Raulovu budúcnosť

24 hodín, ktoré mohli zmeniť Raulovu budúcnosť

Raúl sa videl vo Villarreale. Skončilo sa to však sklamaním. Čo sa stalo, že napokon tréner Castilly neprevzal Žltú ponorku, aj keď sa zdalo, že všetko smeruje tým správnym smerom?

Autor: Marek Varga
0 komentár

Ako sám Raúl prežil svoje posledné dni, počas ktorých bol bližšie ako kedykoľvek predtým k odchodu z Madridu? Môže mať všetok tento zmätok dlhodobé následky?

Vo štvrtok sa objavili správy o záujme Villarrealu o Raúla, o ktorom sa vážne uvažovalo, že nahradí Quiqueho Setiena. Tréner Castilly sa nikdy netajil sympatiami ku klubu z východného Španielska.

Práve odtiaľ dostal ponuku umožňujúcu skok medzi elitu. Táto vízia sa legendárnemu kráľovskému ostreľovačovi zdala veľmi lákavá, hoci v jeho hierarchii bude vždy prioritou Real Madrid. Zamestnávateľa preto o ponuke ihneď a diskrétne informoval.

Real sa rozhodol dať Raulovi zelenú a umožniť mu pracovať na novom projekte. Tréner Castilly sa mal nad vecou zamyslieť už cez víkend, no prípravu na zápas proti Linares to nijako nenarušilo.

Nebolo to však jednoduché, pretože mediálny hluk okolo 46-ročného trénera bol veľmi intenzívny. Prípadné prevzatie Villarrealu bývalým kapitánom Los Blancos bola napokon informácia, ktorú bolo ťažké ignorovať. Ostatní kandidáti na miesto trénera, boli určite v Raúlovom tieni.

V piatok ráno sa klub rozhodol uviesť Álvara Arbeloa do pohotovosti, aby ho pripravil na prestup do Castilly. Odhodlanie Villarrealu sa vtedy zdalo neochvejné. Všetky potrebné novinky sa samozrejme dostali aj do prvého tímu, keďže Raúl bol v neustálom kontakte s Ancelottim ohľadom hráčov.

O 18:00 Raúl nastúpil do autobusu smerujúceho do Linares, kde si mohol myslieť, že to bola jeho posledná úloha ako trénera rezervy Realu Madrid.

Nakoniec Pacheta

Nedal však najavo, že by pred ním bolo niečo nové. Telefóny začali vyzváňať až večer, keď vietor nečakane začal fúkať iným smerom a Pachetova kandidatúra rýchlo naberala na sile.

V sobotu bolo oznámené, že Pacheta bol angažovaný ako nový tréner Villarrealu. Niekoľko hodín pred oficiálnym vyhlásením sa Raúlova každodenná rutina vrátila do starých koľají.

Jediným momentom oddychu od zhonu bol ranný beh hráčov Castilly v spoločnosti tréningového personálu. Samotný Raúl sa kvôli svojmu uznaniu vzdal účasti na tomto type tréningu pre svoj vlastný pokoj a pokoj v tíme. So svojimi zverencami sa stretol až pri strečingu pred obedom.

Ani počas popoludnia nebolo nič zvlášť nápadné, okrem svadby, ktorá sa konala v tom istom hoteli, kde bola ubytovaná Castilla. Tak či onak, Raúl neukázal nič ani nedal nič najavo. Napokon v neskorých popoludňajších hodinách Villarreal oznámil oficiálne podpis Pachetu.

Bolo jasné, že Raúl zostane na čele Castilly. Po zvyšok dňa pokračoval v práci s rovnakým nadšením ako predtým. Nechcel zúfať, pretože vedel, že nakoniec zostáva na mieste, ktoré bolo jeho domovom.

Ako povedal v júni: „Raúl je Real Madrid, cítim sa tu dobre, som šťastný a robím šťastnými aj ostatných.“

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x