Domov Novinky 13 hráčov Realu Madrid v problémoch

13 hráčov Realu Madrid v problémoch

Vysvetlenie prepadu Realu Madrid spočíva v jednoduchom fakte, že viac ako polovica tímu buď nie je v najlepšej forme, je zranená, alebo nie je v Ancelottiho plánoch.

Autor: Marek
0 komentár

„Je to iná sezóna, na začiatku nevieme, ako sa hráči vrátia z majstrovstiev sveta,“ Carlo Ancelotti toto vyhlásenie zopakoval pred MS niekoľkokrát, pravdepodobne preto, že už tušil, že Madrid by sa mohol dostať do problémov.

Hoci zredukovať príčiny prepadu tímu na začiatku roka 2023 na majstrovstvá sveta sa zdá byť najjednoduchšie a dôvodov na jeho ospravedlnenie je viac, faktom je, že všetci tí, ktorí odišli so svojimi národnými tímami, nie sú ani ich tieňom v porovnaní s prvou časťou sezóny.

Až 13 hráčov sa prepadlo, buď z tohto dôvodu, alebo preto, že boli zranení, alebo preto, že nie sú fit, alebo preto, že nezapadajú do Ancelottiho plánov, takže už nie sú cennou alternatívou v takomto nabitom období, keď sa bežní hráči nedokážu presadiť.

Carvajal, Rüdiger, Valverde, Modrič a Camavinga sú hráči, ktorých majstrovstvá sveta ovplyvnili najviac. Mendy sa stále nevrátil do svojej najlepšej formy a traja zranení hráči nedokážu pomôcť tímu dostať sa z krízy.

Dvaja z nich sú hráči základnej zostavy, Alaba a Tchouaméni, a ďalší, Lucas Vázquez, ktorý nie je hráčom základnej zostavy, ale bol najlepším riešením vzhľadom na Carvajalovu formu. Nakoniec je tu skupina hráčov, ktorí nie sú v Ancelottiho plánoch: Hazard, Odriozola, Vallejo a Mariano.

Je jednoduchšie nájsť hráčov, ktorí sú zachránení pred krízou bez toho, aby boli stopercentní. A nie je ich veľa: Courtois, Benzema, Kroos, Rodrygo a Militao sú najbližšie k ich najlepšej verzii. Tu sú hráči, ktorí Ancelottimu chýbajú najviac:

Carvajal

Luis Enrique ho posadil na lavičku už na Majstrovstvách sveta. Keď sa tréner rozhodol pre Marcosa Llorenteho na jeho miesto v osemfinále proti Maroku, asi sa necítil veľmi dobre. Po príchode do Madridu mal opäť fyzické problémy a Ancelotti si ho nechal na semifinále. Proti Barçe sa potvrdilo to, čo sa očakávalo.

Mendy

Na majstrovstvá sveta síce nešiel, ale svoje miesto v tomto zozname si zaslúži. Proti Barcelone nebol najhorší, ale stále má ďaleko od svojho najlepšieho výkonu a Carlo ho potrebuje, pretože videl, že alternatívy ho nezlepšujú.

V poslednom ligovom zápase bol vyzdvihnutý za chybu pri góle Villarrealu, ale okrem občasných chýb tréner potrebuje, aby mal opäť kontinuitu a pevnú defenzívu.

Rüdiger

Nie je to hráč, akým bol v Chelsea. Zranenie Alabu mu dalo príležitosť ukázať sa v strede obrany v Superpohári, ale nepreniesol istotu, ktorá sa očakávala. Mal prsty aj v prvom góle Barcelony.

Valverde

Až do prestávky na MS v Katare bol najsilnejším hráčom v tíme. Po návrate z Dauhy však už nebol taký ako predtým. Nebolo možné, aby predvádzal jeden výkon za druhým ako v prvej časti sezóny, ale neukazuje sa tak ako kedysi a nešíri posolstvo tak ako kedysi. Viac stiahnutý na pravú stranu ako vo finále Superpohára stráca aj vplyv a ťažšie využíva svoje kvality.

Modrič

Vyzerá veľmi unavene. Jeho majstrovstvá sveta boli náročné, keďže Chorvátsko prišlo takmer až na koniec a vo veku 37 rokov ukázal, že je človek. Proti Barçe bolo vidieť, že sa trápi, a potrebuje čas na načerpanie nových síl, pretože jeho prítomnosť bude v rozhodujúcom momente veľmi dôležitá. Dôkazom toho, že nie je stopercentný a potrebuje rotáciu, je fakt, že v semifinále proti Valencii nenastúpil.

Camavinga

Je mladý a nedostal veľa minút ani na majstrovstvách sveta, kde ho Deschamps dal na post ľavého obrancu. Ancelotti v ňom videl riešenie pre tieto prvé zápasy po majstrovstvách sveta, aby vystriedal viac hráčov základnej zostavy a posilnil stred poľa, ale tento risk sa ukázal ako neúspešný. Proti Valencii aj vo finále proti Barçe ho Ancelotti stiahol v polčase. Má dostatok plynu, ale nevie si nájsť svoje miesto a pôsobí trochu nepresne a anarchicky.

Hazard

V Superpohári neodohral ani minútu. Ancelotti povedal, že po majstrovstvách sveta bude mať minúty ako ostatní hráči, ktorí zostali vo Valdebebas, ale všetko sa to zredukovalo na jeho čas v pohári proti Cacereño a potom bez stopy. Nenastúpil ani v dvoch ligových zápasoch, ktoré sa odohrali od návratu do súťaže proti Valladolidu a Villarrealu. Opäť zmizol a zdá sa, že už nebude mať žiadnu šancu.

Odriozola

Ani pre Ancelottiho nie je riešením. V zápase Copa del Rey proti Cacereño odohral niekoľko minút a skončil zranený. Ancelotti má pocit, že aj keď sa uzdraví a napriek slabej forme Carvajala a zraneniu Lucasa, nepovažuje ho za zaručenú možnosť na poste pravého obrancu. V aktuálnom zimnom prestupovom období môže odísť.

Vallejo

V Ancelottiho jedenástke sa objavuje len v situáciách, keď je to mimoriadne naliehavé. Skutočnosť, že sa uprostred sezóny hrajú majstrovstvá sveta, mu neotvorila dvere do Realu Madrid, aby hral viac. Jeho prínos je obmedzený na 17 minút, ktoré mu Carlo doprial pri prehre so Celticom v poslednom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov, a 39 minút proti Cacereño.

Mariano

Jeden z najdrahších podpisov Realu Madrid. V tejto sezóne odohral 25 minút a najviac času strávil na ihrisku 11 minút proti Rayu vo Vallecase, keď sa snažil zúfalo vyrovnať. Neprichádza do úvahy, aby sa dostal z tohto kolotoča.

Alaba

Jeden z troch zranených má pred sebou ešte približne štyri týždne. Pre Ancelottiho je problémom, pretože je stredným obrancom prvej voľby a spolu s Mendym je alternatívou na ľavom kraji obrany. Po zápase s Villarrealom sa zranil a do Arábie neodcestoval. Patrí k stáliciam trénera a do tejto fázy prišiel čerstvejší, keďže sa nezúčastnil majstrovstiev sveta v Katare.

Tchouaméni

Ďalší problém pre Ancelottiho. Za svoje úsilie na majstrovstvách sveta, kde bol najvyužívanejším hráčom Deschampsa, zaplatil svalovým zranením. V Arábii chýbal defenzívny pivot, keďže od svojho príchodu prevzal úlohu Casemira. Ancelotti na tomto poste skúšal Kroosa či Camavingu a dokonca zmenil systém tak, aby absencia bývalého hráča Monaka nebola citeľná.

Lucas Vázquez

Zranil sa v semifinále proti Valencii a tiež potrebuje minimálne mesiac na zotavenie. Pre Ancelottiho je to dôležitá strata vzhľadom na to, že je pravidelným hráčom na poste pravého obrancu, keď je Carvajal mimo hry alebo potrebuje oddych.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x