Domov Novinky Zomrel Enrique Pérez „Pachín“

Zomrel Enrique Pérez „Pachín“

Autor: Jana Comová
261 videní

Pachín, ktorý pôsobil ako obranca v Reale Madrid a zároveň získal dva európske poháre a sedem titulov v La Lige, zomrel vo veku 82 rokov. Španielsky gigant v stredu túto správu potvrdil.

Pachín pôsobil v klube rokoch 1959 – 1968 za Madrid odohral 218 zápasov. Bol súčasťou jedného z najúspešnejších období klubu. Počas deviatich rokov pôsobenia na Bernabéu vyhral dva európske poháre, jeden Interkontinentálny pohár, sedem titulov La Ligy a jeden španielsky superpohár.

Real Madrid sa na svojej oficiálnej webovej stránke rozlúčil s hráčom a podal vyhlásenie, v ktorom stálo: „Real Madrid, klub, s ktorým bol spájaný počas celého svojho života, by rád vyjadril sústrasť, vrelosť a súcit jeho manželke Mercedes, jeho dcéram Cristine a Mercedes, jeho vnukom Javierovi a Cristine a všetkým jeho príbuzným a blízkym.“

Pachín počas svojich hráčskych čias pôsobil aj v kluboch ako Gimnastica, Burgos, Osasuna, Real Betis a Toluca. Prešiel si aj dlhou trénerskou kariérou, počas ktorej trénoval 12 rôznych tímov; vrátane madridských mládežníkov.

Zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x