Domov Klub Znovuzrodenie Isca

Znovuzrodenie Isca

V roku 2020 došlo k znovuzrodeniu Isca. To prichádza po sezóne 2018/19 po tom, čo vďaka sporu so Santiagom Solarim prakticky vymizol z ihriska.
Návrat Zidana bol pre neho dobrou správou, pretože francúzsky tréner vždy patril k jeho obdivovateľom. Začiatok bol ťažký, ale posledných pár týždňov napovedajú, že všetky obavy opadli.
V základnej zostave bol v posledných štyroch zápasoch z piatich v La Lige a v roku 2020 odohral 271 minút, čo predstavuje 60% z celkového počtu.
Isco bol v základnej zostave na Mestalle proti Valencii (1-1) a na Camp Nou s Barcelonou (0-0). V prvom zápase v roku 2020 bol členom základnej zostavy – proti Getafe výhra 0-3.
Pokračovalo to aj na Španielskom superpohári, keď bol v základe proti Valencii v semifinále a proti Atléticu vo finále. V zápasoch proti Bilbau a Seville neodohral ani minútu, aby Zidane doprial čas aj ostatným hráčom.
Po madridskom derby už bol späť v zostave, ale bol vystriedaný po polčase. Zidane si Isca zvolil za jedného z pilierov tímu dôležitých zápasov, ale nie ako hráča, ktorý tieto zápasy dokončil.
V tejto sezóne bol v základnej zostave dvanásťkrát, čo je viac ako ktorýkoľvek iný hráč Realu Madrid. Druhým v poradí je Karim Benzema spolu s Fedem Valverdem, ktorí bol v základe deväťkrát.
To, že si ho Zidane vybral ako jedného z kľúčových hráčov vyvrcholilo v poslednom zápase s Osasunou na El Sadar, kde bol najlepším hráčom zápasu. Presadil sa aj strelecky.
Isco je momentálne 13. najvyťaženejším hráčom tímu, na konte má dva góly a odohral 1068 minút.
Isco by sa rád vrátil aj do španielskeho národného tímu, v ktorom odohral naposledy zápas v júni 2019. Chce byť súčasťou tímu Luisa Enriqueho na blížiacom sa turnaji EURO 2020.
zdroj: marca.com