Domov Klub Zidanova nová výzva: rovnováha

Zidanova nová výzva: rovnováha

Autor: Administrátor
1 videní

Do novej sezóny Real Madrid vstúpil v prvých troch zápasoch zmätene a zjavne nemá jasný plán.
V prvých troch ligových zápasoch použil Zidane 17 hráčov a tri rôzne herné systémy. Získal päť z možných deviatich bodov.
Najskôr začal systémom 4-3-3 proti Celte (výhra 1-3), potom prešiel na systém 4-2-3-1 proti Valladolidu (remíza 1-1) a naposledy použil rozostavenie 4-4-2 proti Villarrealu (remíza 2-2).
Problém je v tom, že Zidane nemá vyvážený tím, má veľmi úzky okruh záložníkov – Modric, Kroos, Casemiro a Valverde, ale ofenzívnych záložníkov má deviatich – Bale, Vázquez, Rodrygo, zranený Asensio, Hazard, Vinicius, Brahim, James a Isco.
Udalosti z posledného leta hádžu vinu trénerovi. „Urobíme veľa zmien,“ odznelo z úst Zidana, keď sa ho médiá pýtali na obmenu tímu.
Hovoril o akejsi revolúcii, pretože vedel, že tím postupne výkonnostne upadá – napriek tomu, že z posledných piatich sezón vyhrali štyrikrát Ligu majstrov. Klub dal plnú zodpovednosť trénerovi, ale to sa skončilo niekoľkými nesprávnymi rozhodnutiami. Medzitým Madrid nepriviedol ani Zidanov hlavný cieľ – Paula Pogbu.
Klub sa riadil Zidanovou radoi, keď dovolil, aby tím opustilo päť hráčov – Ceballos, Reguilón, Vallejo, Kovacic a Marcos Llorente. Poslední dvaja menovaní priviedli do klubovej pokladnice 75 miliónov eur a zároveň prázdne miesta v strede poľa.
Madrid minul celkovo 198 miliónov eur na hráčov, ktorí ani nie sú voľbou do základnej zostavy ale skôr kvalitnou alternatívou pre hráčov, ktorí už v klube pôsobili. Sú to Militao – 50 miliónov eur, Mendy – 48 miliónov eur, Rodrygo – 40 miliónov eur, Jovic – 60 miliónov eur.
Ďalej Madrid nemohol získať peniaze na podpísanie Pogbu. Nedokázali predať Balea ani Jamesa. Je iróniou, že Bale, ktorého Zidane na konci sezóny vylúčil a v júli sa vrátil so slovami na jeho adresu, že najlepšie by bolo, keby zajtra odišiel, je momentálne najlepším hráčom prvého tímu a je členom základnej zostavy.
Zaujímavý by bol aj prípad Casemira, keby sa zranil. Zidane nemá žiadnu prirodzenú náhradu, pretože Marcos Llorente odišiel do Atlética. Úlohu Casemira nie je schopný vykonávať nikto iný v súčasnom tíme.
Najskloňovanejšie mená leta boli Pogba a Neymar. Takzvaná revolúcia, o ktorej Zidane hovoril, keď sa vrátil do Madrid sa nekonala. Realita je taká, že deväť hráčov, ktorí boli v základnej zostave na zápas s Valladolidom na Bernabéu boli súčasťou základnej zostavy Carla Ancelottiho v sezónach 2014, 2015.
Ďalšou pozíciou, ktorá vyvolala diskusiu je pozícia brankára. Na konci minulej sezóny súťažili Keylor a Courtois o pozíciu brankárskej jednotky. Treťou voľbou bol Luca Zidane. Keď Keylor oznámil, že zostáva, Luca odišiel do Racingu. Potom Madrid poslal na hosťovanie Lunina do Valladolidu a následne KEylor odišiel. To prinútilo klub, aby získal z PSG na hosťovanie Areolu.
Nuž, názor si urobte sami… Verme, že táto sezóna bude úspešná!
HALA MADRID!
zdroj: as.com

Odporúčame

Subscribe
Notify of
2 Comments
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre
Kovyx
Kovyx
1 rok

Bohužiaľ si myslím ze nebude úspešná a ZZ skončí ako tréner a az následne sa začnú diať zmeny , no aj to bude istý čas trvať , poskladať a zohrať nový tým a nie , niesom pesimista … som REALista

Real Top Praha
Real Top Praha
1 rok

Dá se souhlasit. Zidane udělal několik chyb. I když ho vyhodí, tak koho na jeho pozici? Jedinej kdy nás posune je Kloop. Ale proč by odcházel, když se mu v současnosti dost daří?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x