Domov Novinky Zidane vedie cestu

Zidane vedie cestu

Real po piatich rokoch opäť vyhral majstrovský titul aj Ligu majstrov v jednej sezóne.

Autor: Marek
0 komentár

Samozrejme, v tom čase bol Zidane trénerom Los Blancos. Francúz to dokázal so širkou kádra, ale aj s mimoriadne intenzívnym harmonogramom.

V sezóne 2016/17 poskočili hráči Zidana v 9. kole na prvú pozíciu v ligovej tabuľke a do konca si ju udržali.

Kľúč k úspechu? Aplikovanie dvoch jedenástok v praxi, čo umožnilo správne využitie sily. Teraz bude chcieť Ancelotti dosiahnuť podobný stav. Talian sa pokúsi ísť cestou svojho niekdajšieho asistenta.

Spamäti možno ešte spomenúť zloženie „A tímu“ spred piatich rokov: Keylor, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Casemiro, Modrić, Kroos, Bale, Benzema a Cristiano.

Veľkou mierou sa zaslúžili o úspech na medzinárodnom poli. Na domácom dvorčeku to však na dlhší čas zobralo do svojich rúk „B mužstvo“, v ktorom boli napríklad Morata, James, Nacho, Lucas, Kovačić, Pepe či Asensio.

Dokonca aj Kiko Casilla zastúpil Keylora viackrát, keď už bola otázka titulu vyriešená. Isco si zaslúži samostatné slovo, teda futbalista v tom čase „pendloval“ medzi týmito dvoma tímami.

Stredopoliarovi sa podarilo posadiť Balea na lavičku vo finále Cardiffu, keď sa zdalo, že zostava 4-3-3 bude neporušená.

Perfektná rotácia

Od marca 2017 zaviedol Zidane systém hromadnej rotácie. Real získal 12 z 12 možných bodov a Morata k tomu prispel enormne. Tento mesiac strelil Španiel sedem gólov, päť dal James, tri Isco a po jednom dali Lucas a Casemiro.

Vtedy by sa dalo hovoriť o niečom podobnom ako riadená revolúcia. V spomínanom ročníku Real v zámere vybudovať rezervný tím vychádzal z hráčov, ktorí by mali bezpečné miesto v zostave v akomkoľvek inom klube.

Morata ukončil sezónu s 20 gólmi (15 v lige). James sa mohol pochváliť bilanciou 11 gólov a 12 asistencií (z toho osem gólov a šesť asistencií v lige). Isco uzavrel sezónu s 10 gólmi a 8 asistenciami.

Nacho, Kovačić, Danilo a Asensio prekonali hranicu 1000 minút. Najväčšou pravidelnosťou sa mohol pochváliť prvý menovaný.

Ignacio vďaka svojej všestrannosti odohral od začiatku celkovo 24 z 38 ligových zápasov. Nakoniec sa zastavil na 2 301 minútach. Kovačić, ktorého bilancia bola 1688 minút, priniesol veľa energie do stredu poľa a výrazne pomohol v ofenzíve aj defenzíve.

Danilo (1488 minút) doprial oddych Carvajalovi, ktorý už z času na čas bojoval so svalovými problémami. Vtedy 20-ročný Asensio (1078 minút) odohral od začiatku štyri kľúčové ligové zápasy vonku. Počas sezóny strelil 10 gólov (3 v La Lige).

Cristiano, Benzema, Bale či Ramos neboli podľa Olocip prepočtov kľúčovými hráčmi v boji o titul. Pódium obsadili traja hráči „B tímu“: Morata, James a Isco.

Spoločnosť špecializujúca sa na pokročilé štatistiky a využívajúca umelú inteligenciu vypočítala, že Moratov koeficient za 90 minút bol 0,76. To znamená podiel na jednom góle každých 118 minút.

Pre Jamesa to bolo 143 minút, pre Isca 152. Cristiano, najlepší strelec kráľov v danej sezóne (25 gólov v lige), je v tomto smere až na šiestej priečke. Ramos je siedmy a Kroos ôsmy. Bez „B tímu“ by sa Zidanove double zrejme nikdy nestalo.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x