Domov Prestupy Žiadny zhon

Žiadny zhon

Španiel má ponuky od viacerých európskych klubov, no on aj Jorge Mendes si uvedomujú, že v tejto chvíli musia byť trpezliví, pretože skutočné rokovania sa začnú až neskôr v prestupovom období.

Autor: Patrik98
0 komentár

Každý deň pribúdajú správy o tom, že budúcnosť Marca Asensia sa podľa všetkého stále viac vzďaľuje od Realu Madrid. Klub nemá v úmysle ponúknuť mu predĺženie zmluvy, čo znamená, že 26-ročný hráč by mohol opustiť tím koncom tohto leta.

Jeho súčasná zmluva vyprší 30. júna 2023. Hráč už niekoľko týždňov dostáva ponuky z iných klubov a hlavnými kandidátmi sú Miláno a Liverpool, záujem prejavuje aj Manchester United.

Asensio zostáva pokojný, pretože on aj jeho agent Jorge Mendes si uvedomujú, že skutočný čas na vyjednávanie ešte len príde. Portugalčan vie, že kluby, ktoré budú schopné splniť finančné požiadavky Realu Madrid, sa k hráčovi presunú až v neskoršej fáze prestupového obdobia.

Vtedy je zväčša na trhu viacero vážnejších operácií. Niektoré prestupy môžu vytvoriť skutočný dominový efekt a práve vtedy Asensio a jeho agent zamýšľajú konať.

Médiá, najmä tie talianske, už niekoľko týždňov rozoberajú situáciu Španiela. Prestup útočníka do Milána presadzuje súčasný riaditeľ Rossoneri Paolo Maldini. Bývalý obranca ho považuje za perfektný kúsok na vytvorenie útoku.

Miláno nie je jedinou možnosťou, pretože Liverpool, Arsenal a Juventus majú tiež záujem priviesť Španiela. Asensio by chcel byť súčasťou tímu, kde by bol od začiatku dôležitou postavou a kľúčovým hráčom na svojej pozícii. Ďalším dôležitým aspektom je ochota pokračovať v hre v Lige majstrov.

Hráč chce konečne počítať s pravidelnými minútami, ktoré získať v Madride bude mimoriadne ťažké. Herné manko sa mu môže ukázať ako problém najmä v nadchádzajúcej sezóne, pretože v novembri štartujú majstrovstvá sveta v Katare. Ak by sa v inom klube stal hráčom základnej jedenástky, jeho šance na povolanie do reprezentácie by boli ešte väčšie.

„Myslím si, že sú tri možnosti. Je tu aj možnosť zostať, pretože mi zostáva zmluvný rok. Na záver si povieme, o čom je potrebné hovoriť. S klubom som ešte nehovoril. Zostali sme pri tom, že sa chcem sústrediť na reprezentáciu. Potom uvidíme, čo urobím so svojou budúcnosťou,“ povedal Asensio počas posledného tréningového kempu španielskej reprezentácie.

Obe strany sú však presvedčené, že Asensiov čas v Reale Madrid sa skončil, takže jeho predaj bude najlepším východiskom z celej situácie. Marco má zmluvu ešte rok, no uvedomuje si, že aj keby áno, nebude prvou voľbou Carla Ancelottiho.

Nedotknuteľní sú Vinícius a Benzema a o posledné voľné miesto v útoku bojujú aj Rodrygo, Fede Valverde a dokonca aj Eden Hazard.

Podľa Transfermarktu je 26-ročný hráč ohodnotený na 40 miliónov eur a ak klub dostane ponuku okolo tejto sumy, funkcionárov to poteší. Hráčovi o rok končí zmluva, čo sa zvyčajne prejaví v nižších prestupových sumách.

Tejto problematiky si je vedomý Jorge Mendes, ktorý s celou operáciou radšej počká, aby prípadná záplava ponúk na konci prestupového okna predražila celú operáciu.

Asensio zostáva zatiaľ pokojný a užíva si letné prázdniny, ktoré sa skončia 8. júla, keď Ancelottiho tím začne prípravu na novú sezónu vo Valdebebas. Práve vtedy sa akcie týkajúce sa Španielovej budúcnosti začnú dostávať do rozhodujúcej fázy.

El Debate uvádza, že Asensio momentálne zarába 4,5 milióna eur a Los Blancos by s ním mohli predĺžiť zmluvu tým, že mu ponúknu rovnaký plat, keďže ho už v hierarchii na pravom krídle predbehli Rodrygo a Fede Valverde. Španiel by však chcel zarobiť aspoň 6 miliónov eur a túto sumu sa Los Blancos nechystá ponúknuť.

Zdroj: as.com, eldebate.com

Patrik98

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x