Domov Novinky Zalgiris Kaunas 63-83 Real Madrid Baloncesto

Zalgiris Kaunas 63-83 Real Madrid Baloncesto

Real Madrid Baloncesto odštartoval pohodlným víťazstvom proti Zalgiris Kaunas už aj novú sezónu Euroligy.

Hráčom Realu sa podarilo odignorovať aj masívnu podporu domácich, 14 000 fanúšikov, ktorí hnali litovský klub neustále dopredu. Realu Madrid sa od začiatku zápasu darilo v streľbe a vybudovali si 9-bodový náskok. Ten ale hráči Zalgirisu stihli do konca prvej štvrtiny stiahnuť na rozdiel 3 bodov. Dominancia Realu bola jasná aj v druhej štvrtine. Los Blancos prevyšovali domácich vo všetkých aspektoch hry, no malú nádej udržiaval v domácich fantastický Jasikevicius (24-35).

V druhom polčase začali lepšie hráči Zalgirisu, ale Real odpovedal šnúrou 5-19. Dvadsať bodový náskok si hráči Realu zabezpečili už v 25. minúte (34-54), ktorý si dokázali udržať nielen do konca tretej štvrtiny (44-64), ale už aj do konca zápasu (63-83).

Hráči Realu si teda po úspešnom štarte v Endesa Lige na začiatku týždňa, odkrútili aj úvodný zápas Euroligy a tešia sa zo skvelých výkonov. V tomto zápase patrili medzi najlepších Mirotic (19 bodov), Llull (17 bodov) a Rudy (11 bodov a 9 asistencií).

Strelci:

ZALGIRIS KAUNAS 63 (13+11+20+19): Dentmon (9), Dimsa (6), Lipkevicius (4), Jankunas (15), Javtokas (7) – Klimavicius (4), Vene (2), Vecvagars (0), Milaknis (3), Kupsas (0), Pocius (0), Jasikevicius (13).

REAL MADRID 83 (16+19+29+19): Llull (17), Rudy (11), Darden (6), Mirotic (18), Bourousis (10) – Draper (0), Sergio Rodríguez (7), Reyes (8), Carroll (4), Díez (0), Slaughter (2), Mejri (-).