Domov Nezaradené XXXVI. Trofeo Bernabéu pre Real Madrid

XXXVI. Trofeo Bernabéu pre Real Madrid

Realu Madrid sa podarilo vyhrať už 36. ročník Trofeo Bernabéu. S tureckým tímom Galatasaray Istanbul si poradili 2-1, o góly sa postarali obrancovia Nacho s Marcelom.

Od začiatku boli aktívnejší hráči Realu Madrid, fanúšikovia sa mohli tešiť, že po dlhej dobe si mohli vychutnať svojich miláčikov na domácom Bernabéu.

Len jednu minútu trvalo, aby si domáci vytvorili šancu. Cristiano Ronaldo vystrelil strelu spoza 16-tky, ale Muslera si s ňou poradil.

V 17. minúte sa domáci ujali vedenia 1-0. Luka Modrić zahrával rohový kop, na loptu si najvyššie vyskočil Nacho a hlavou poslal loptu za Muslerov chrbát.

Po strelení gólu chceli bieli zvýšiť náskok, hneď Cristiano Ronaldo mal dve ďalšie šance. V prvom polčase však gól už nepadol.

Druhý polčas nezačal pre Madridistov dobre. Galatasaray vyrovnal zásluhou bývalého hráča Realu Madrid Wesleyho Sneijdera, ktorý prekonal Navasa ľavou nohou z hranice pokutového územia.

Nakoniec však všetko dopadlo dobre. Marcelo predviedol „umelecké dielo“ v závere zápasu a krásnou individuálnou akciou prekonal Musleru a rozhodol o tom, že XXXVI. Trofeo Bernabéu zostáva v Madride.

Zdroj: realmadrid.com