Domov Novinky Wirtz má potenciál hrať za Real Madrid

Wirtz má potenciál hrať za Real Madrid

Florian Wirtz, ktorý bol v minulej sezóne mimo hry na 265 dní po natrhnutí väzov, je v tejto sezóne kľúčovou postavou, keďže Bayer Leverkusen odštartoval svoj najlepší štart v histórii.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Lekárnici získali 31 z 33 možných bodov. Nečudo, že na 20-ročného Nemca mieria tie najlepšie kluby v Európe. Toni Kroos dokonca výslovne uviedol, že ho bude vnímať ako svojho tímového kolegu.

Stredopoliar strelil v tejto sezóne 16 gólov v 17 zápasoch. Medzi tieto úspechy patrí 6 gólov a 10 asistencií. Pozoruhodný je najmä gól proti Freiburgu, ktorý ohromil aj samotného Xabiho Alonsa.

Wirtz začal na hranici šestnástky driblovať s dvomi obrancami, pri jednej akcii dvakrát prekonal Höflera a následne presnou a razantnou strelou umiestnil loptu na vzdialenejšiu žrď.

„Takéto veci sa často nevidia. Niečo podobné nedokáže veľa hráčov Bundesligy. Bolo to neuveriteľné! Určite si tento gól zapamätám ešte dlhé roky,“ komentoval gól Xabi.

Podporil ho dokonca aj tréner rivala Christian Streich „Svetová akcia. Proti Wirtzovi sa brániť nedá. Čo môžem povedať? Je to neuveritelné. Niečo podobné dokázal iba Sané,“ povedal hosťujúci tréner.

Wirtz, zvolený za hráča októbra v Nemecku, vie, ako si poradiť na malom priestore tak, ako nikto iný. Zo štatistík vyplýva, že Florian musel ísť do súbojov so súpermi 230-krát. Napriek tomu vyšiel víťazne v 57 % týchto situácií.

Okrem toho má presnosť prihrávky 84%. Dvadsaťročný mladík väčšinou nájde svojich spoluhráčov aj vo veľmi úzkom priestore. V nemeckej lige poslal Wirtz najviac prihrávok do pokutového územia (32), je tretím najlepším asistentom v súťaži (5) a tretím najlepším hráčom vytvárajúcim si najviac šancí (29).

Okrem toho mu patrí piata priečka, pokiaľ ide o úspešné driblingy (29) a je ôsmym hráčom, ktorý sa najčastejšie dostáva k streľbe (14).

V minulej sezóne Xabiho nadchol Florianov potenciál a zároveň poukázal na to, že jeho hráč po vážnom zranení ešte neukázal svoj plný potenciál.

Ale teraz to ukazujem. Jeho postoj na ihrisku presahuje hranice Nemecka. Slová Toniho Kroosa sa zdajú byť významné.

„Ktorí hráči majú potenciál hrať za Real Madrid? Mal by som mať trochu širší rozhľad, ale hneď mi napadne Florian Wirtz. Myslím si, že by zapadol do nášho tímu,“ priznal stredpoloiar Realu.

Napriek evidentnému záujmu veľkoklubov dáva riaditeľ Bayeru Simon Rolfes jasne najavo, že klub nemieni svoj klenot predať.

„Klebety o našom trénerovi a hráčoch sú prirodzené, pretože sme úspešní. Ale nikto nemá dôvod prísť za Floriánom. Jeho zmluva platí do roku 2027. O pol roka sa situácia nezmení. Vidím ho tu aj po majstrovstvách Európy. U nás sa mu darí. Klub a jeho okolie mu dodáva istotu a pocit stability,“ priznal v rozhovore pre Bild.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x